Finał zmian na Ślusarskiej

Na ukończeniu są prace związane z przebudową ul. Ślusarskiej. Zadanie do realizacji wytypowali mieszkańcy Śródmieścia w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.
Na ulicy stanowiącej dojazd między innymi do Młodzieżowego Domu Kultury nr 4 została ułożona estetyczna kostka betonowa z elementami kamiennymi.

Zamontowano także barierki oraz ułożono tynk szlachetny na fragmencie muru ogrodzeniowego przyległego do ulicy. Wykonywane będą jeszcze prace związane z monitoringiem. Odbiór  robót technicznych i drogowych planowany jest w przyszłym miesiącu.  Ulica jest już przejezdna. Koszt inwestycji to ponad 410 tysięcy złotych.
Zadanie do realizacji wytypowali mieszkańcy Śródmieścia w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Na to przedsięwzięcie oddano 230 głosów.

Warto podkreślić, że w tej części Śródmieścia udało się już zrealizować w oparciu o budżet miasta inne zadania. Wymienione zostało oświetlenie na ul. Ślusarskiej, Matejki i Dworcowej. Przebudowano Dworcową, a ulice Fredry, Warszawska i Śniadeckich zyskały nowe nawierzchnie. Wyremontowano też chodniki na ul. Warszawskiej i Matejki. Obecnie wymieniana jest nawierzchnia na chodnikach wokół placu Piastowskiego. Ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego udało się zmodernizować nawierzchnię placu zabaw przy MDK nr 4 oraz przywrócić estetyczny wygląd ulicy Chrobrego.

Trwa zgłaszanie pomysłów na kolejną, siódmą edycję Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Miasto zagwarantowało na niego rekordowe dodatkowe 13,3 mln zł. Są także nowości w regulaminie – mieszkańcy mogą zgłaszać  projekty ponadosiedlowe. Pomysły na osiedlowe inwestycje można przedstawiać do 31 maja. Projekt najprościej zgłosić za pomocą internetowego formularza dostępnego na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo. W tegorocznej edycji BBO zgłoszono już ponad 130 projektów.
Przypominamy, że wniosek zgłoszeniowy do BBO można wypełnić również samodzielnie – najłatwiej to zrobić za pośrednictwem formularza elektronicznego na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo
Finał zmian na Ślusarskiej Finał zmian na Ślusarskiej Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:56 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.