Na zgłoszenie zadań osiedlowych czas juz tylko do 31 maja

Tor do jazdy na rolkach, oświetlone wybiegi dla psów, kino plenerowe czy budowa pola namiotowo-kamperowego. To tylko niektóre ze zgłoszonych pomysłów w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Trwa zgłaszanie projektów.
Obecnie trwa zgłaszanie pomysłów na kolejną, siódmą edycję Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Miasto zagwarantowało na nie rekordowe dodatkowe 13,3 mln zł. Są także nowości w regulaminie – mieszkańcy mogą zgłaszać  projekty ponadosiedlowe.
Mieszkańcy zgłosili już ponad 130 projektów. Wśród nich znajdują się pomysły takie jak: budowa łąki miejskiej, budowa tężni na Kapuściskach, doposażenie przejścia dla pieszych, rozbudowa wybiegu dla psów przy ul. Powstańców Wielkopolskich czy zamontowanie urządzenia do wyświetlania animacji na budynkach (mapping 3d).

Tradycyjnie zostało zgłoszonych wiele propozycji remontu chodników, utwardzenia dróg i budowy nowych miejsc parkingowych. Pojawił się także pomysł zakupu dronów wykrywających smog.
Mieszkańcy wzorem lat ubiegłych chcą, aby na ich osiedlach powstały nowe place zabaw, wybiegi dla czworonogów i siłownie plenerowe.
Pomysły na osiedlowe inwestycje można przedstawiać do 31 maja. Projekt najprościej zgłosić za pomocą internetowego formularza dostępnego na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo.
Zgłoszone zostały także pierwsze projekty ponadosiedlowe - wymagające podjęcia uchwały przez co najmniej 3 rady osiedla. Przykładami takich projektów są: budowa w pełni wyposażonego pola namiotowo-kamperowego na terenie Parku Centralnego obok hali Artego, budowa miejsca rekreacji mieszkańców na Okolu przy ul. Śląskiej czy rewitalizacja nabrzeży Starego Kanału Bydgoskiego.
Już od 22 maja (wtorek) na bydgoskich osiedlach zaparkuje zabytkowy autobus. Pracownicy Urzędu Miasta Bydgoszczy w prosty i przystępny sposób wytłumaczą mieszkańcom na czym polegają zasady Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego i pomogą wypełnić formularz zgłoszeniowy. Będzie można w nim również uzyskać materiały informacyjne dotyczące BBO.

Rozkład jazdy zabytkowego autobusu Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego:
Wtorek 22.05.2018 r.
9:00 -10:30
Plac Piastowski
11:-12:30
Rondo Grunwaldzkie 
Środa 23.05.2018 r.
9:00 -10:30
Fordon Targowisko Białe
11:00 -12:30
Targowisko Bartodzieje
Czwartek 24.05.2018 r.
9:00 -10:30
Targowisko Szwederowo
11:00-12:30
Targowisko Kapuściska
Przykładowe koszty przedsięwzięć realizowanych w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego oraz lista projektów dotychczas zgłoszonych znajdują się na stronie www.bdgbo.pl
Chcesz sprawdzić inne koszty? Masz pytanie? Napisz: budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl
Na zgłoszenie zadań osiedlowych czas juz tylko do 31 maja Na zgłoszenie zadań osiedlowych czas juz tylko do 31 maja Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 07:23 Rating: 5

1 komentarz:

  1. Dlaczego nie jest realizowany projekt, który wygrał dla osiedla Bydgoszcz Wschód-Siernieczek w zeszłym roku. Przecież Prezydent złożył publiczną obietnicę, wielokrotnie powtarzając, że projekty, które wygrają, zostaną w tym roku zrealizowane. Czy obietnica Pana Prezydenta, i w dodatku publiczna, nie ma znaczenia ? Po co więc ta fikcja? Po co oszukiwać mieszkańców miasta, że mają na cokolwiek realny wpływ? Jak widać nie mają- nasz projekt bezapelacyjnie wygrał, a urzędnicy nie chcą go zrealizować. Taki to"obywatelski" budżet. Jak widać jako mieszkańcy mamy wpływ tylko i wyłącznie na te rzeczy,z którymi po drodze z urzędnikami, tzn. głównie na place zabaw i ewentualnie chodniki czy oświetlenie- czyli na te rzeczy które i tak powinno zrobić nam Miasto w ramach zadań własnych.

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.