Balaton z nowymi atrakcjami


Wkrótce rozpoczną się kolejne prace w parku nad Balatonem. Powstanie w nim plenerowa siłownia, ścieżka zdrowia, place rekreacyjne oraz dosadzone zostaną kolejne krzewy. Inwestycje będą realizowane w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

Park  nad Balatonem znów staje się jednym z ulubionych miejsc wypoczynku dla mieszkańców Bartodziejów. W ostatnich latach został wyposażony w szereg atrakcji, m.in. wielofunkcyjne boisko sportowe, boisko do siatkówki plażowej.

 Poza tym wybudowano wybieg dla psów i miasteczko ruchu rowerowego. Przebudowano też część ścieżek i oświetlenia. W ubiegłym roku zadbano o nowe nasadzenia. W parku przybyło 70 drzew i 1000 krzewów różnych gatunków.

Wkrótce na mieszkańców czekać będą nowe atrakcje. Trwa przetarg na wybór wykonawcy, który w zachodniej części parku zbuduje ścieżkę zdrowia z urządzeniami doi ćwiczeń. Dodatkowo planowane jest też stworzenie plenerowej siłowni w sąsiedztwie wybiegu dla psów. Powstaną również placyki rekreacyjne zachęcające do spotkań i spędzania ciepłych dni na świeżym powietrzu.
Będą wyposażone w wygodne ławki i siedziska, a wokół nich pojawią się też kolejne kolorowe rośliny. 
Z myślą o wprowadzeniu pnączy przy jednej ze ścieżek zamontowany zostanie trejaż. Korzystając z okazji podniesiony zostanie poziom terenu na ścieżkach przebiegających w pobliżu dużych drzew, dzięki czemu ich korzenie nie będą niszczyły chodników.

Inwestycje realizowane będą w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. W ubiegłym roku na projekt wyposażenia parku nad Balatonem w nowe urządzenia rekreacyjne i dosadzenie drzew zagłosowało blisko pół tysiąca bydgoszczan.
 Po rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umowy wykonawca będzie miał 4 miesiące na zakończenie prac. Warto podkreślić, że analizowane jest też możliwość ponownego wykorzystania Balatonu, jako miejskiego kąpieliska. Więcej informacji na ten temat znajduje się w tekście „Drugie życie Balatonu”.
Balaton z nowymi atrakcjami Balaton z nowymi atrakcjami Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:41 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.