Bezpieczne droga do szkoły w Starym Fordonie

W piątek (29 czerwca) zaplanowano przekazanie placu budowy na ulicy Celnej w Starym Fordonie. Inwestycja kosztować będzie pół miliona złotych. Zadanie realizowane jest przede wszystkim w oparciu o środki Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.
Ulica Celna ma długość około 170 metrów. Łączy ulicę Wyzwolenia z Cechową. Oprócz obsługi kilkunastu domów stanowi  również drogę dojścia dla sporej grupy uczniów z pobliskiej szkoły. W najbliższych dniach rozpocznie się jej budowa. Osiedlowa droga zamienia się w pieszojezdnię o szerokości około 6,5 metrów. Zaprojektowano na niej także miejsca postojowe. Nawierzchnia ulicy wyłożona zostanie kostką betonową. W celu zwiększenia bezpieczeństwa pieszych na jezdni zaplanowano 2 progi zwalniające. Po zakończeniu prac drogowcy wprowadzą ruch jednokierunkowy od ul. Wyzwolenia w stronę ul. Cechowej. Rozwiązania zostały omówione m.in. ze Stowarzyszeniem Miłośników Starego Fordonu. Pomysł budowy ul. Celnej zgłosili mieszkańcy w trakcie ostatniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Poparło go w trakcie głosowania ponad 1100 osób.
Przygotowana wcześniej dokumentacja zakłada też dodatkowo przebudowę istniejącego skrzyżowania z ul. Cechową, które otrzyma formę wyniesienia. Będzie to wymuszać na kierowcach wolniejszą jazdę.
Inwestycja pochłonie 565 tysięcy złotych. Za prace odpowiadać będzie firma Affabre, która zadeklarowała też 5-letni okres gwarancyjny.  Zakończenie prac i odbiory prac planowane są na przełomie września i października.
Budowa ul. Celnej wpisuje się w szereg innych działań związanych z rewitalizacją tej części miasta. Planowane jest też ogłoszenie przetargu na przebudowę ulicy Bydgoskiej. Poza tym przygotowywana jest rewitalizacja wielu innych ulic Starego Fordonu. W połowie przyszłego roku gotowy ma być też projekt nowego nabrzeża nad Wisłą.
Warto wiedzieć:
Przypominamy, że już tylko do soboty (30 czerwca)  czerwca w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego trwa zgłaszanie projektów ponadosiedlowych popartych przez co najmniej 3 rady osiedla. Swój pomysł na większe przedsięwzięcia najprościej zgłosić za pomocą internetowego formularza dostępnego na stronie  www.bydgoszcz.pl/bbo. Więcej informacji o zgłoszonych już wcześniej projektach znajduje się w tekście „Czas na zgłoszenie projektu ponadosiedlowego do końca czerwca”. Lista dotychczas zgłoszonych projektów znajduje się tutaj: www.bdgbo.pl/2018/04/lista-zgoszonych-projektow-kliknij-w.html
Bezpieczne droga do szkoły w Starym Fordonie Bezpieczne droga do szkoły w Starym Fordonie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:45 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.