Poczytaj w plenerze – nowa stacja bookcrossingowa na Starówce


Bydgoszcz ma już kolejną stację bookcrossingową. Tym razem książki można wymieniać przy skwerze Leona Barciszewskiego. Stacja utworzona została w oryginalnej starej drewnianej beczce.
Stacje bookcrossingowe to pomysł mieszkańców Bydgoszczy – projekt został zgłoszony w ramach zeszłorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, a jego głównym celem ma być propagowanie czytelnictwa i łatwiejszy dostęp do książek.
W ramach tego zadania, w czerwcu 2017 w Parku Kochanowskiego stanęły dwie pierwsze stacje – drzewne regały z półkami wydrążonymi w pniach.
W czwartek 28 czerwca kolejna stacja pojawiła się na skwerze Leona Barciszewskiego. To stacja utworzona ze starej, oryginalnej drewnianej beczki według projektu Mileny Boruch, studentki Designu w Biznesie w Wyższej Szkole Bankowej. W beczce utworzono półki na książki, są także drzwiczki, które chronią zawartość stacji przed warunkami atmosferycznymi.
Kolejne stacje powstaną przy bulwarze przy ul. Marcinkowskiego, a także w Parku Kazimierza Wielkiego .
Każda z nich będzie miała inną formę – ta przy bulwarach będzie granitową ławeczką z trzema półkami przykrytymi szkłem hartowanym . Z kolei stacja w Parku Kazimierza Wielkiego będzie ażurową konstrukcją umieszczoną pomiędzy dwoma drzewami.
Na czym polega bookcrossing? To darmowe przekazywanie książek, którymi chcielibyśmy się podzielić i pozostawianie ich w przeznaczonych do tego miejscach przygotowanych w przestrzeni publicznej. Chętni mogą pożyczyć książkę ze stacji, po przeczytaniu oddać w to samo miejsce lub przekazać dalej. W zamian – zostawić inną lekturę dla kolejnych czytelników.
Inwestycja, wraz ze stacjami w Parku Kochanowskiego kosztuje 60 tys. zł. Stacja na bulwarach powstanie jeszcze w te wakacje.
Poczytaj w plenerze – nowa stacja bookcrossingowa na Starówce Poczytaj w plenerze – nowa stacja bookcrossingowa na Starówce Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:55 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.