Nowa nawierzchnia i miejsca parkingowe na Leśnym

Wkrótce przy ul. Sułkowskiego przybędzie miejsc parkingowych. To jedno z zadań, na które w trakcie Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy Leśnego oddali najwięcej głosów. Trwa też odnowa nawierzchni na odcinku od 11 Listopada do Dwernickiego.

Część ul. Sułkowskiego została przebudowana w ostatnich latach. Powstały m.in. nowe rondo na połączeniu z Modrzewiową  i  wygodny węzeł przesiadkowy przy stacji Bydgoszcz Leśna. Wyremontowano też odcinek od Modrzewiowej do 11 Listopada.
Teraz roboty są prowadzone pomiędzy ul. 11 Listopada i Dwernickiego. Odnawiana  jest  nie tylko nawierzchnia. Drogowcy przebudowują zatoki autobusowe oraz chodniki. To część pierwszego pakietu remontów bydgoskich ulic (w jego skład wchodzą też ul. 11 Listopada, Paderewskiego i jezdnia serwisowa przy Wyszyńskiego) wartego 4 mln zł. Zakończenie prac planowane jest w czerwcu.
Wkrótce na ul. Sułkowskiego można spodziewać się jeszcze jednej inwestycji. Na wysokości bloków z numerami 17-19 po zachodniej stronie  ulicy dobudowane zostaną miejsca parkingowe. W pierwszym etapie wytyczonych zostanie 8 stanowisk do parkowania prostopadłego wyłożonych ażurowymi płytami. Prace po wyłonieniu wykonawcy i podpisaniu umowy zajmą około 1 miesiąca. W kolejnych latach możliwa będzie realizacja następnego etapu zadania, na który powstała również dokumentacja projektowa. Ta inwestycja realizowana będzie w oparciu o środki z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.
Nowa nawierzchnia i miejsca parkingowe na Leśnym Nowa nawierzchnia i miejsca parkingowe na Leśnym Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:43 Rating: 5

1 komentarz:

  1. A gdzie są miejsca parkingowe po obu stronach Sułkowskiego 11 ? Był wygrany projekt i nic się nie dzieje

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.