Budżet Obywatelski. Będzie ponowne głosowanie na Wyżynach.

Od 11 czerwca do 11 lipca będzie trwało ponowne głosowanie na projekty z Wyżyn w ramach budżetu obywatelskiego. Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku na osiedlu Wyżyny nie rozstrzygnięto wyników głosowania
Powodem takiej sytuacji były ujawnione przez Urząd Miasta nieprawidłowości. W trakcie weryfikacji okazało się, że wśród oddanych głosów znajdują się dane nieaktualne lub osób zmarłych. Dodatkowa weryfikacja polegająca na zwróceniu się do osób, które rzekomo głosowały na dwa wątpliwe projekty, potwierdziła nieprawidłowości.
Proceder dotyczył głosowania na dwa projekty  na osiedlu Wyżyny tj. w przypadku projektu nr 8 pn.: „Zaprojektowanie i budowa pieszo jezdni Gorzowskiej” oraz projektu nr 131 pn. „Zaprojektowanie i budowa sięgacza ulicy Augustowskiej”. W poprzednich latach nie odnotowano takich przypadków w głosowaniu na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Urząd Miasta Bydgoszczy złożył zawiadomienie  o popełnieniu przestępstwa w tej sprawie do właściwych organów. Aktualnie sprawę prowadzi Policja.

Decyzję dotyczącą powtórzenia głosowania na Wyżynach poprzedziła konsultacja z Radą ds. Partycypacji Społecznej, w skład której wchodzą m.in. przedstawiciele organizacji pozarządowych, Rad Osiedli, Rady Miasta, Bydgoskiej Rady Seniorów, Młodzieżowej Rady Miasta Bydgoszczy, Rady Działalności Pożytku Publicznego, Powiatowej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych. Do zadań Rady ds. Partycypacji Społecznej należy m.in. proponowanie rozwiązań w celu prawidłowej realizacji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, jak i przygotowywanie i opiniowanie możliwych rozwiązań w przypadku pojawiających się kwestii spornych. Po analizie wyników dodatkowej weryfikacji Rada ds. Partycypacji Społecznej podjęła uchwałę rekomendując powtórzenie głosowania.
Ponowne głosowanie odbędzie się w dniach 11 czerwca – 11 lipca br. Osoby głosujące w zeszłym roku na projekty na osiedlu Wyżyny, jak i te które nie brały udziału w głosowaniu na innych osiedlach będą miały możliwość zagłosowania za pośrednictwem karty elektronicznej jak i papierowej.
Budżet Obywatelski. Będzie ponowne głosowanie na Wyżynach. Budżet Obywatelski. Będzie ponowne głosowanie na Wyżynach. Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:32 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.