Po boisku, odnowimy plac zabaw

Plac zabaw na Jachcicach przy Szkole Podstawowej nr 36 zostanie lepiej oświetlony i doposażony. Zadanie zostanie sfinansowane w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.
Plac zabaw przy ul. Średniej powstał w poprzedniej dekadzie. Część urządzeń wymaga już remontu. Poza tym mieszkańcy apelowali o oświetlenie tego miejsca, by w okresie jesienno-zimowym można z niego było korzystać także po zmroku. Pomysł doposażenia placu w trakcie głosowania na zadania Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego zdobył poparło blisko 100 mieszkańców.
W pierwszej kolejności wybudowane zostanie nowe oświetlenie składające się z ledowych lamp oraz naświetlacza z czujką ruchu. Obecnie trwa procedura związana z wyborem wykonawcy zadania. W wakacje planowane jest jeszcze zlecenie doposażenie placu w nowe urządzenia. Ostateczny zakres zostanie dostosowany do środków jakie pozostaną po wykonaniu oświetlenia. Wstępnie zaplanowano między innymi odnowienie huśtawki wagowej, renowację i konserwację elementów drewnianych i plastikowych. W projekcie jest również doposażenie placu zabaw m.in. mini karuzelę, huśtawkę z koszem dla najmniejszych dzieci, zestaw sprawnościowy (drabinki linowe) oraz wybudowanie piaskownicy.
W ramach poprzednich edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego przy Szkole Podstawowej nr 36 udało się także kompletnie zmodernizować sąsiednie boisko. Wielofunkcyjny obiekt ze sztuczną nawierzchnią został wyposażony w piłkochwyty i bramki do piłki ręcznej oraz tablice do koszykówki. Ta inwestycja pochłonęła ponad 238 tysięcy zł.
Warto wiedzieć
Szkoła Podstawowa przy ul. Średniej powstała w 1957 r. Szybko stała się nie tylko placówką szkolno-wychowawczą, ale zaczęła pełnić również funkcję ośrodka kulturotwórczego dla mieszkańców rozbudowującej się dzielnicy. Oprócz placu zabaw i nowoczesnego boiska funkcjonuje przy niej miasteczko ruchu rowerowego.

Po boisku, odnowimy plac zabaw Po boisku, odnowimy plac zabaw Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:06 Rating: 5

1 komentarz:

  1. skladanie wniosków ponadosiedlowych to porażka. Nie jest się w stanie uzyskać uchwał Rad Osiedla, żadna rada osiedla już nie pracuje i się nie dziwię bo jest okres urlopów a termin jest do 30 czarwca. Informowanie, że można było wcześniej nie trafione, bo ja chce złożyć wniosek właśnie na końcu.

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.