Pół miliona na parkingi na Kapuściskach

Rozpoczęła się budowa dwóch parkingów w rejonie ul. Szarych Szeregów. To kolejny projekt związany z budową miejsc postojowych w tej części osiedla Kapuściska. Zadanie realizowane jest w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Inwestycja pochłonie ponad pół miliona złotych.


Nowe miejsca parkingowe powstają  w dwóch lokalizacjach. 23 miejsca będą zlokalizowane pomiędzy blokami z numerem 9,11 i 13. To kontynuacja zadania sprzed 2 lat. Wówczas oddano do użytku 15 miejsc. Łącznie na placu pomiędzy budynkami będzie mogło zaparkować 38 pojazdów.
Nowe miejsca będą też dobudowane  prostopadle do ulicy na wysokości bloku z numerem 2.
Zaprojektowano tam 27 stanowisk. Na wszystkich parkingach część miejsc zostanie zarezerwowana dla osób niepełnosprawnych. Poza tym ustawione zostaną stojaki na rowery. W zakres prac wchodzi też budowa nowego chodnika oraz przebudowa sieci elektrycznej i teletechnicznej.
Wykonawca zrealizował już szereg prac ziemnych w pobliżu wieżowców i przygotowuje się do  ułożenia podbudowy. Za wszystkie prace odpowiada firma ”Affabre”, która w przetargu złożyła najkorzystniejszą ofertę. Cała inwestycja pochłonie ponad 546 tysięcy złotych. Nowe parkingi będą też objęte 5-letnią gwarancją. Zakończenie prac planowane jest w wakacje.

Ten projekt inwestycyjny zgłosili oraz wybrali w głosowaniu mieszkańcy Kapuścisk w ostatniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Uzyskał on poparcie 624 mieszkańców. Warto dodać, że w oparciu o ten program przed 2 laty powstał też duży parking przy ul. Sandomierskiej.
Pół miliona na parkingi na Kapuściskach Pół miliona na parkingi na Kapuściskach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:18 Rating: 5

1 komentarz:

 1. Projekt na który głosowali mieszkańcy nie jest możliwy do realizacji. Mieszkańcy głosowali za budową 200 miejsc parkingowych oraz za WYZNACZENIEM MIEJSC (czyt. wymalowaniu linii) na parkingu już istniejącym. Było to możliwe w ramach budżetu, niestety Miasto nie dogada się z RSM Jedność, by poprawić coś w tym miejscu.
  Ponad 0,5 mln złotych za 50 miejsc to bardzo drogo - 11 tys. za miejsce, gdzie cena rynkowa to 3-5 tys. w zależności od umiejscowienia. Dramat.
  Poza tym na nowym parkingu miało być miejsce na 44 auta. Ostatecznie będzie 38. Całość również kosztować będzie grubo ponad 0,5mln. Normalnie ze złota.
  Straciłem całe zaufanie do Miasta i tego projektu.
  O ZDMiKP lepiej nie mówić...

  OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.