Boisko dla lekkoatletów i piłkarzy – umowa podpisana

Jeszcze w wakacje rozpocznie się modernizacja boiska w Nowym Fordonie przy ul. Piwnika – Ponurego. W czwartek (19 lipca) została podpisana umowa. Wartość inwestycji to ponad 2 miliony złotych.


Po przebudowie obiekt będzie pełnił funkcję lekkoatletycznego boiska. To jedno z zadań z piątej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, które w głosowaniu zostało poparte przez 2,5 tys. mieszkańców.

- To kolejny element rozwoju bazy sportowej w Fordonie. Wcześniej zmodernizowane zostało między innymi boisko przy ul. Sielskiej. Za nami również przebudowa boisk przyszkolnych. Wkrótce rozpocznie się  też budowa nowego basenu przy ul. Kromera – podkreśla zastępca prezydenta Bydgoszczy, Iwona Waszkiewicz.
W ramach przebudowy części lekkoatletycznej przewidywana jest modernizacja bieżni prostej z 4 torami o długości około 100 metrów. Odnowiona będzie też bieżnia okólna o długości 333 metrów. Jedno półkole lekkoatletyczne zostanie przystosowane do trenowania skoków wzwyż. Na drugim znajdzie się rzutnia do pchnięcia kulą. Na przedłużeniu bieżni prostej powstanie skocznia do skoków w dal.

 
Do gry zachęcać ma również nowa murawa boiska piłkarskiego. Będzie ona wyposażona między innymi w instalację do nawadniania. Na boisku ustawione zostaną też nowe bramki, a pola wokół nich zabezpieczone zostaną piłkochwytami. Cały teren zyska  ogrodzenie.

Początek prac planowany jest jeszcze w tym miesiącu, a z nowego obiektu będzie można korzystać na początku przyszłego roku. Umowę podpisali: Iwona Waszkiewicz, zastępca Prezydenta Bydgoszczy i Marek Pastwa, prezes zarządu DBM Services - wykonawca inwestycji.
- To kolejna inicjatywa wspierająca rozwój Nowego Fordonu. To jak ważne jest to zadanie pokazuje liczba oddanych głosów w trakcie poprzedniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.  Cieszę się, że udało się zlecić  pełen zakres zadania. Piłkarze z naszego  osiedla będą mogli w jeszcze lepszych warunkach prowadzić treningi – podkreślał przewodniczący Rady Osiedla Nowy Fordon, Jan Kwiatoń.
Boisko dla lekkoatletów i piłkarzy – umowa podpisana Boisko dla lekkoatletów i piłkarzy – umowa podpisana Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 15:44 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.