Ścieżka zdrowia nad Balatonem

Blisko 300 tysięcy złotych kosztować będzie dodatkowe wyposażenie parku nad Balatonem w plenerową siłownię oraz budowa ścieżki zdrowia i placów rekreacyjnych. Poza tym dosadzone zostaną kolejne krzewy.

Inwestycja jest realizowana w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.
Park  nad Balatonem znów staje się jednym z ulubionych miejsc wypoczynku dla mieszkańców Bartodziejów.


W ostatnich latach został wyposażony w szereg atrakcji m.in. wielofunkcyjne boisko sportowe, boisko do siatkówki plażowej. Poza tym wybudowano wybieg dla psów i miasteczko ruchu rowerowego. 
Przebudowano też część ścieżek i oświetlenia. W ubiegłym roku zadbano o nowe nasadzenia. W parku przybyło 70 drzew i 1000 krzewów różnych gatunków.

Wkrótce na mieszkańców czekać będą nowe atrakcje. Rozstrzygnięty został przetarg na wybór wykonawcy, który w zachodniej części parku zbuduje m.in. ścieżkę zdrowia z urządzeniami do ćwiczeń i dokona wielu dodatkowych nasadzeń. Prace pochłoną 288 tysięcy złotych. Ich zakończenie planowane jest jeszcze w tym roku.
Dodatkowo planowane jest też stworzenie plenerowej siłowni w sąsiedztwie wybiegu dla psów. Powstaną również placyki rekreacyjne zachęcające do spotkań i spędzania ciepłych dni na świeżym powietrzu. Będą wyposażone w wygodne ławki i siedziska, a wokół nich pojawią się też kolejne kolorowe rośliny. Z myślą o wprowadzeniu pnączy przy jednej ze ścieżek zamontowany zostanie trejaż. Korzystając z okazji podniesiony zostanie poziom terenu na ścieżkach przebiegających w pobliżu dużych drzew, dzięki czemu ich korzenie nie będą niszczyły chodników.
Inwestycje realizowane będą w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. W ubiegłym roku na projekt wyposażenia parku nad Balatonem w nowe urządzenia rekreacyjne i dosadzenie drzew zagłosowało blisko pół tysiąca bydgoszczan.
Balaton w liczbach:
    Powierzchnia parku - 5,16 ha
    Długość ścieżki otaczającej akwen – ok. 720 m
    Koszt dodatkowej infrastruktury i nasadzeń-  288 tysięcy

Ścieżka zdrowia nad Balatonem Ścieżka zdrowia nad Balatonem Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:03 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.