Jeden parking gotowy, drugi w budowie

W wakacje zakończy się budowa dwóch parkingów w rejonie ul. Szarych Szeregów. Na jednym z nich można już parkować. To kolejny projekt związany z budową parkingów w tej części osiedla Kapuściska. Zadanie realizowane będzie w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Inwestycja kosztuje pół miliona złotych.


 
Nowe miejsca parkingowe powstają  w dwóch lokalizacjach. 23 miejsca zlokalizowano pomiędzy blokami z numerem 9,11 i 13. To kontynuacja zadania sprzed 2 lat. Wówczas oddano do użytku 15 miejsc.

Łącznie na placu pomiędzy budynkami może zaparkować 38 pojazdów. Z Nowych miejsc korzystają już kierowcy. W najbliższych dniach wykonane zostanie jeszcze oznakowanie oraz zagospodarowanie przyległego terenu zielenią.

Nowe miejsca są też budowane  prostopadle do ulicy na wysokości bloku z numerem 2. Zaprojektowano tam 27 stanowisk. Obecnie prowadzone są prace ziemne i przy przebudowie chodnika.


Na wszystkich parkingach część miejsc zostanie zarezerwowana dla osób niepełnosprawnych. Poza tym ustawione zostaną stojaki na rowery. Cała inwestycja kosztuje ponad 546 tysięcy złotych. Nowe parkingi będą też objęte 5-letnią gwarancją. Zakończenie wszystkich prac i odbiory  planowane są do końca sierpnia.
Ten projekt inwestycyjny zgłosili oraz wybrali w głosowaniu mieszkańcy Kapuścisk w ostatniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Uzyskał on poparcie 624 mieszkańców. Warto dodać, że w oparciu o ten program przed 2 laty powstał też duży parking przy ul. Sandomierskiej.

Jeden parking gotowy, drugi w budowie Jeden parking gotowy, drugi w budowie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:06 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.