Rekreacyjny zakątek nad Kanałem Bydgoskim

Na Miedzyniu wzdłuż kolejnego odcinka ul. spacerowej zagospodarowany zostanie pas zieleni nad Kanałem Bydgoskim. Stworzone zostaną miejsca do odpoczynku i zabawy na świeżym powietrzu. Uzupełnią one oddaną do użytku wiosną ścieżkę zdrowia. Obie inwestycje trafiły do realizacji dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu.

Wiosną na Miedzyniu pomiędzy brzegiem kanału i ul. Spacerową (na odcinku od Polanickiej do  Głogowskiej) powstała ścieżka zdrowia.  Zamontowano tam zespół drążków, drabinek i poręczy gimnastycznych , rower treningowy oraz  urządzenie do wiosłowania. Pomiędzy sosnami ustawiono też ławkę. Przedsięwzięcie  kosztowało blisko 90 tysięcy złotych.

Jesienią planowane  jest również zagospodarowanie kolejnej części  terenów zielonych wzdłuż ul. Spacerowej na cele rekreacyjne na odcinku od Głogowskiej do Krośnieńskiej. Zaplanowano między innymi stworzenia miejsc do odpoczynku i rekreacji. Ustawione zostaną nietypowe ławki, na których można będzie można odpocząć również w czasie deszczu. Wstępnie zakłada się budowę niewielkiej  altanki.

Koncepcją przewiduje też ustawienie leżaków, stolików do gier planszowych, piłkarzyków,  koszy na odpadki i przestrzennych  elementów zachęcające do ćwiczeń na świeżym powietrzu, stojaki na rowery. Wyposażenie ma umożliwiać korzystanie z nowego rekreacyjnego zakątka także osobom niepełnosprawnym. Dodatkowo planowane sa też nowe nasadzenia drzew i krzewów. Dokładny zakres wyposażenia doprecyzowany będzie na etapie prac projektowych.

Oba zadania trafiły do realizacji w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Na te projekty zagłosowała największa liczba bydgoszczan. Koszt ścieżki zdrowia wyniósł 90 tysięcy złotych. Obecnie trwa przetarg na zaprojektowanie i budowę zakątka rekreacyjnego. Wstępnie zakończenie podstawowych prac planowane jest jeszcze w tym roku.

Rekreacyjny zakątek nad Kanałem Bydgoskim Rekreacyjny zakątek nad Kanałem Bydgoskim Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:15 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.