Park na Osowej Górze z nowymi alejkami i oświetleniem

Zakończyły się prace przy budowie nowych alejek parkowych i oświetlenia w parku na Osowej Górze, pomiędzy ulicą Wielorybią a Kutrową. Ułatwi to między innymi dojście do szkoły, basenu czy placu zabaw. Inwestycja została zrealizowana w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.
W ramach poprzednich edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy Osowej Góry za najważniejszą inwestycje uznali budowę chodników wraz z budową oświetlenia wzdłuż parku pomiędzy ulicą Wielorybią, a Kutrową. Na wybrany projekt zagłosowało 162 mieszkańców, a koszt tego zadania to blisko 180 tysięcy złotych.

Niedawno zakończyły się prace związane z modernizacją ciągów pieszych. Wykonano łącznie 600 metrów kwadratowych alejek parkowych oraz wybudowano oświetlenie na terenie parku pomiędzy ulicą Wielorybią, a Kutrową.

Nowe alejki poprawiają bezpieczeństwo i zwiększają komfort  pieszych, w szczególności dzieciom, które udają się do pobliskiej szkoły.

Mieszkańcy uznali, że warto kontynuować to zadanie i opowiedzieli się w zeszłorocznym głosowaniu nad Bydgoskim Budżetem Obywatelskim za dalsza budową  oświetlenia i modernizacji alejek parkowych przy Szkole Podstawowej nr  64. Alejki mają powstać w kolejnej części osiedlowego parku pomiędzy ul. Głębinową i Kutrową oraz na terenie ulicy Sielawowej.
Całościowe zrealizowanie zadania pozwoli na utworzenie oświetlonego i utwardzonego kompleksu parkowo-rekreacyjnego. Na to zadanie ze środków budżetu miasta, w ramach programu BBO, planuje przeznaczyć się dodatkowe 370 tysięcy złotych. Łącznie zatem prace w parku na Osowej Górze pochłoną ponad  pół miliona złotych z programu BBO. Obecnie trwają prace projektowe, a zakończenie inwestycji planowane jest z końcem tego roku.

Park na Osowej Górze z nowymi alejkami i oświetleniem Park na Osowej Górze z nowymi alejkami i oświetleniem Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:19 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.