Nowy przystanek na Tatrzańskim

Trwa budowa nowych przystanków autobusowych na ul. Pelplińskiej. To duże udogodnienie, szczególnie dla osób dojeżdżających komunikacją miejską na pobliskie targowisko. Zadanie realizowane jest w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.
Ulica Pelplińska jest na tyle szeroka, że pozwoliło to na wygospodarowanie miejsca do zatrzymywania autobusów na istniejącej jezdni. Inne pojazdy będą mogły swoim pasem ruchu ominąć stojący na przystanku autobus. Wymaga to jeszcze zmian w organizacji ruchu i wymalowania nowych pasów. Wcześniej przy krawędzi jezdni dobudowano perony. Wbudowano w nie ryflowane płytki ułatwiające orientację osobom niewidomym.

W najbliższych dniach planowane jest wyremontowanie przyległych chodników. Autobusy zaczną się zatrzymywać na nowych przystankach na przełomie lipca i sierpnia. Na nowych przystankach będą zatrzymywały się m.in. autobusy linii nr: 69, 74, 83, 89, 32N. Na wszystkie prace zarezerwowano 200 tysięcy złotych.
Zadanie do realizacji wytypowali mieszkańcy. Na zwycięski projekt w poprzedniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego głosowało 447 mieszkańców osiedla Tatrzańskiego.
Nowy przystanek na Tatrzańskim Nowy przystanek na Tatrzańskim Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:37 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.