Atrakcyjny szlak leśny gotowy!

Na Osiedlu Terenów Nadwiślańskich powstała atrakcyjna trasa spacerowa. Ma zachęcać do wędrówek po terenach zielonych oraz przypominać historię 4 dawnych wsi, które istniały przed przyłączeniem tych terenów do Bydgoszczy: Mariampol, Zofin, Pałcz i Łoskoń. Zadanie zrealizowane zostało w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.
Trasa spacerowa powstała w istniejącym zespole zieleni pomiędzy ulicami Wyzwolenia i Andersa. Stworzona zostało przyjazne miejsce do wypoczynku dla mieszkańców okolicznych wspólnot mieszkaniowych oraz domów jednorodzinnych. Wyznaczony szlak pieszy w dużej mierze przebiega częścią istniejących już tras komunikacyjnych. Zgodnie z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego istniejące tereny leśne wykorzystane mają być na Fordoński Park Dzielnicowy.
Długość całej trasy, która otrzymała formę pętli po głównym przebiegu, wynosi blisko kilometr. Będzie można ją jednak w różny sposób modyfikować. Forma pętli ma zachęcać do wykorzystywania trasy przez biegaczy. Celom rekreacji służą również urządzenia ścieżki zdrowia.

Warto podkreślić, że oprócz drogowskazów (w formie słupów, tablic ) przewidziano szereg innych udogodnień. Na trasie ustawionych jest 8 ławek. Poza tym ustawiono też leśną wiatę oraz stół z bali z siedziskami, które pozwolą na odpoczynek lub urządzenie pikniku. Zamontowano również kosze na śmieci.

W dalszym etapie możliwe będzie zagospodarowanie kolejnych terenów leśnych znajdujących się bardziej na południe.

Pomysł utworzenia szlaku i zagospodarowania sosnowych lasów zgłoszony został przez bydgoszczan w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Zdobył największą liczbę głosów na Terenach Nadwiślańskich. W ubiegłym roku powstał projekt, 
 

Atrakcyjny szlak leśny gotowy! Atrakcyjny szlak leśny gotowy! Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 15:40 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.