Plac zabaw przy obiektach sportowych już gotowy

Przy stadionie na Wyżynach zakończyła się budowa bogato wyposażonego placu zabaw. Z urządzeń już korzystają mieszkańcy Wyżyn i Glinek. Urządzenia mają również zachęcać do aktywności sportowej w rodzinnym gronie. Inwestycję wybrali mieszkańcy w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.
Na rekreacyjny plac zagospodarowano wolny teren pomiędzy boiskami piłkarskimi.  Podzielono go na dwie części. W jednej stworzono strefę z urządzeniami ustawionymi na płukanym piasku. Dzieci mogą korzystać z zestawów  zabawowych i  sprawnościowych. Plac jest wyposażony też w huśtawkę typu „bocianie gniazdo”,  która sprawia wiele radości m.in. dzieciom niepełnosprawnym.

W drugiej części obsadzonej trawą ustawiono  miedzy innymi stoły do gry w szachy oraz piłkarzyki. Cały plac zajmuje powierzchnię ponad 220 metrów kwadratowych.  Jest on oddzielony  od strefy boisk ogrodzeniem panelowym.
Zadanie realizowano w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Inwestycja kosztowała 70 tysięcy złotych. Nowy plac przylega również do plenerowej siłowni, którą otwarto w ubiegłym roku. To efekt współpracy miasta z Fundacją PKO Banku Polskiego. Na lokalizacje takiego obiektu na Wyżynach zagłosowało najwięcej osób.

Warto wiedzieć
Klub BKS „Chemik”  powstał w 1949 roku. Budowa sportowego kompleksu na Wyżynach rozpoczęła się natomiast w 1973 roku. Po 4 latach oddano do użytku stadion główny  wraz z boiskami treningowymi.  W 1984 wybudowano halę sportową, którą wyremontowano w 2009 roku. W ostatnich latach na terenach „Chemika” udało się zrealizować kilka innych zadań poprawiających estetykę i funkcjonalność obiektu. Zamontowano m.in. nowe oświetlenie oraz ogrodzenie i  odnowiono część trybun, montując 1000 krzesełek. Obecnie w  klubie szkolenie prowadzą cztery sekcje: piłki nożnej, piłki siatkowej, szachów i brydża. Trenuje w nich 650 zawodników.

Plac zabaw przy obiektach sportowych już gotowy Plac zabaw przy obiektach sportowych już gotowy Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:39 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.