Kamery w Śródmieściu i na Szwederowie

Wraz z rewitalizacją ul. Ślusarskiej uruchomiono na niej monitoring. Jesienią kamery pojawią się także na skwerze T. Nowakowskiego na Szwederowie.

Ulica Ślusarska dzięki przebudowie nawierzchni i odnowieniu tynku na murze przyległym do jezdni zyskała na estetyce. Ulicę objęto też  monitoringiem. W dwóch punktach zainstalowano po dwie kamery.  Dzięki nim piesi czuja się bezpieczniej.  Rewitalizacja uliczki wraz z monitoringiem kosztowała 411 tysięcy zł. To zadanie udało się zrealizować dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu. Warto dodać, że bezpośrednio z budżetu miasta finansowane są remonty chodników na sąsiednich ulicach oraz pl. Piastowskim.


Pod okiem kamer znajdzie się również  skwer T. Nowakowskiego na Szwederowie. Rozbudowa monitoringu zakłada montaż 3 kamer. Konieczne jest też ułożenie około 130 metrów przewodów. Punkty monitoringu zostaną zainstalowane na słupach. Pozwolą one lepiej zadbać o rewitalizowany skwer. Inwestycja kosztować będzie blisko 70 tysięcy. Zakończenie pac planowane jest na koniec października.
Wcześniej w sąsiedztwie skweru kamera została zainstalowana u zbiegu ulic Podgórnej, Orlej i Ugory. W poprzednich latach w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski powstał też kompleksowy projekt rewitalizacji skweru, odrestaurowano rzeźbę autorstwa Teodora Gajewskiego przedstawiająca dzieci bawiące się z rybą. Wybudowano też nowy mur oporowy wokół fontanny, a następnie uruchomiono wodotrysk. Z kolei w oparciu o program inicjatyw lokalnych „25/75” powstała nowa  alejka łączące ulice Skorupki i Orlą przy budynku Łaźnia Miejskiej -  Centrum Zdrowia, Rozwoju i Kultury.
Kamery w Śródmieściu i na Szwederowie Kamery w Śródmieściu i na Szwederowie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:43 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.