Szlakiem na spacer i do nowej szkoły

Na Osiedlu Terenów Nadwiślańskich rozbudowany zostanie spacerowy szlak przebiegający przez tereny leśne pomiędzy ulicami Wyzwolenia. Andersa i Bora-Komorowskiego. Wiosną oddaliśmy do użytku pierwszą część trasy przypominającą historię 4 fordońskich wsi.
Nowa część trasy zacznie się na wysokości komisariatu policji. Pobiegnie ona na południe krawędzią lasu do skrzyżowania ulic Andersa, Ostromeckiej i Piłsudskiego. Następnie przetnie niewielki las i doprowadzi do skrzyżowania ulic Bora-Komorowskiego z Bortnowskiego w rejonie nowej szkoły podstawowej. Zaplanowano również dojścia do głównej trasy z poszczególnych osiedli.


Zgodnie z opracowaną wcześniej koncepcją szlak ma pełnić przede wszystkim funkcję rekreacyjną. Zamontowane zostaną przy nim między innymi ławki, stoły, wiaty chroniące przed deszczem, urządzenia zachęcające do ćwiczeń oraz kosze na śmieci. Część szlaku będzie też wygodną i bezpieczną drogą do szkoły dla dzieci uczęszczających do nowej szkoły przy ul. Bora Komorowskiego.
Obecnie trwa przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej i wykonanie prac budowlanych. O wyborze najkorzystniejszej oferty zadecyduje cena i okres gwarancji. Wstępnie zakładamy, że nowy szlak będzie  gotowy jeszcze w tym roku.  Zadanie będzie finansowane w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

Warto dodać, że  wiosną zakończyły się prace przy wytyczaniu szlaku 4 wsi w północnej części osiedla Terenów Nadwiślańskich, który połączy się z nową trasą. Ciąg spacerowy powstał w istniejącym zespole zieleni pomiędzy ulicami Wyzwolenia i Andersa za komisariatem policji. Stworzone zostało tam przyjazne miejsca do wypoczynku dla mieszkańców okolicznych wspólnot mieszkaniowych oraz domów jednorodzinnych.
Oprócz drogowskazów pokazujących lokalizacje dawnych wsi  (w formie słupów, tablic i kamieni) zadbano o  szereg innych udogodnień. Na trasie ustawiono  ławki,  leśną wiatę oraz stół z bali z siedziskami. Zamontowano  też kosze na śmieci. Koszt urządzenia tego odcinka trasy wyniósł 88 tysięcy zł.
Szlakiem na spacer i do nowej szkoły Szlakiem na spacer i do nowej szkoły Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:29 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.