Mieszkańcy Wyżyn wybrali inwestycje BBO

W powtórzonym głosowaniu na inwestycje realizowane w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego najwięcej głosów oddano na centrum rekreacyjne przy szkole na ul. Bohaterów Kragujewca.

Ponowne głosowanie na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego na Wyżynach odbywało się od 11 czerwca do  11 lipca 2018 r. w formie elektronicznej i papierowej. Powodem takiej sytuacji były ujawnione przez Urząd Miasta nieprawidłowości. W trakcie weryfikacji okazało się, że wśród oddanych głosów znajdują się dane nieaktualne lub osób zmarłych. Dodatkowa weryfikacja polegająca na zwróceniu się do osób, które rzekomo głosowały na dwa wątpliwe projekty, potwierdziła nieprawidłowości. Jednocześnie postępowanie w sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy.
Decyzję dotyczącą powtórzenia głosowania na Wyżynach poprzedziła konsultacja z Radą ds. Partycypacji Społecznej, w skład której wchodzą m.in. przedstawiciele organizacji pozarządowych, Rad Osiedli, Rady Miasta, Bydgoskiej Rady Seniorów, Młodzieżowej Rady Miasta Bydgoszczy, Rady Działalności Pożytku Publicznego, Powiatowej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych. Do zadań Rady ds. Partycypacji Społecznej należy m.in. proponowanie rozwiązań w celu prawidłowej realizacji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, jak i przygotowywanie i opiniowanie możliwych rozwiązań w przypadku pojawiających się kwestii spornych. Po analizie wyników dodatkowej weryfikacji Rada ds. Partycypacji Społecznej podjęła uchwałę rekomendując powtórzenie głosowania.Oddano łącznie 2197 ważnych głosów. Najwięcej mieszkańców wybrało utworzenie centrum rekreacyjno-sportowego przy ul. Bohaterów Kragujewca. Ten projekt zyskał 416 głosów.

Protokół z wynikami głosowania dostępny jest TUTAJ
Mieszkańcy Wyżyn wybrali inwestycje BBO Mieszkańcy Wyżyn wybrali inwestycje BBO Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:58 Rating: 5

1 komentarz:

  1. Gdzie jest dostępny projekt tego centrum rekreacyjno-sportowego? Kto może go udostępnić, a może jest gdzieś w internecie?

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.