Oświetlony park na Osowej Górze

 
Wkrótce ruszy kolejny etap prac związany z budową chodników i oświetlenia w parku na Osowej Górze, pomiędzy ulicami Wielorybią i Kutrową. Ułatwi to między innymi dojście do szkoły, basenu czy placu zabaw. Podobnie jak pierwszy etap, zadanie będzie realizowane w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. 
   
I etap prac zrealizowano wiosną. Kosztem 180 tysięcy złotych utwardzono alejki o powierzchni około 600 metrów kwadratowych w sąsiedztwie ul. Sardynkowej. Wzdłuż nich ustawiono też latarnie.
Teraz to zadanie będzie kontynuowane. II etap zakłada utwardzenie kolejnych alejek oraz ich oświetlenie. Chodniki mają powstać w zachodniej części osiedlowego parku pomiędzy ul. Kutrową, sielawową  i Wielorybią. Będą wyłożone betonową kostką, a fragment ul. Kutrowej wykorzystywany jako dojazd do posesji ażurowymi płytami.
Na kontynuowanie prac w parku w trakcie ostatniej edycji BBO zagłosowało 162 mieszkańców. Oba etapy (zakończony i planowany) pochłoną około pół miliona złotych. Obecnie trwa przetarg na wybór wykonawcy zadania. Po podpisaniu umowy prace i odbiory zajmą około 2 miesięcy. Docelowo w tej części Osowej Góry powstanie oświetlony i atrakcyjnie wyposażony kompleks parkowo-rekreacyjny.
Warto wiedzieć

Głosować na projekty BBO, które trafią do realizacji w przyszłym roku będzie można przez cały październik. Bydgoski Budżet Obywatelski to część budżetu miasta. O tym na jaki cel ma trafią te pieniądze decydują bezpośrednio mieszkańcy. Dzięki dobrym wynikom finansowym w ostatnich latach pula tych środków została zwiększona do 13,3 mln złotych. Ponad 10 mln zarezerwowano na projekty osiedlowe, a 3,3 miliony na przedsięwzięcia o charakterze ponadosiedlowym. Więcej informacji o BBO znajduje się na stronie https://www.bdgbo.pl/
Oświetlony park na Osowej Górze Oświetlony park na Osowej Górze Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:21 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.