Rowerowe miasteczko powstanie w Fordonie

Dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu na osiedlu Bohaterów w Nowym Fordonie powstanie kolejne rowerowe miasteczko. Zbudowane będzie na dawnym boisku Szkoły Podstawowej nr 17 przy ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila”. Koszt tej inwestycji to 243 tysiące złotych.
Miasteczko rowerowe budowane będzie bezpośrednio przy szkole.

Obecnie w tym miejscu znajduje się stare, nieużywane boisko asfaltowe. Uczniowie korzystają z nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego, które powstał w północnej części szkolnej działki. Miasteczko ruchu rowerowego umożliwi najmłodszym rowerzystom zapoznawanie się z zasadami ruchu drogowego.

W miasteczku zaprojektowano  m.in. rondo, skrzyżowanie równorzędne, przejazd kolejowy, jednostronne i obustronne zwężenie jezdni, a także tzw. ósemkę. Teren wokół zostanie zagospodarowany zielenią. Przy miasteczku ustawiona będzie również ławka, kosz na śmieci oraz stojak na rowery.
W  przetargu najbardziej korzystną ofertę złożyła firma Ab Factor z Bydgoszczy. Zadeklarowała ona realizację przedsięwzięcia za kwotę 243 tysiące złotych. Oferta zostanie poddana szczegółowej analizie. Jeżeli nie będzie podlegała odrzuceniu, a wykonawca nie będzie wykluczony z postępowania – wtedy nastąpi wybór powyższej firmy.
Miasteczko rowerowe to doskonałe miejsce do poznawania przez najmłodszych bydgoszczan zasad ruchu drogowego i bezpiecznego poruszania się po ulicach.

Warto wiedzieć:

To zadanie zostało wybrane przez 684 osoby, w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy dzięki tej inwestycji zyskają kolejną atrakcję służącą aktywnemu spędzaniu wolnego czasu z dziećmi na powietrzu. Miasteczka ruchu drogowego w ramach BBO powstały wcześniej m.in. na Bartodziejach nad Balatonem czy też na osiedlu Tatrzańskim.

Rowerowe miasteczko powstanie w Fordonie Rowerowe miasteczko powstanie w Fordonie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 20:01 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.