Ul. Celna na finiszu, wybierz kolejne zadanie

Kończy się budowa ul. Celnej w Starym Fordonie. Zgodnie z uwagami mieszkańców zmieniona zostanie jeszcze organizacja ruchu. Będzie można się nią poruszać od ul. Cechowej w kierunku ul. Wyzwolenia. Inwestycja realizowana dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu kosztowała ponad pół miliona złotych. Trwa wybór kolejnych zadań.
Ulica Celna ma długość około 170 metrów. Łączy ulicę Wyzwolenia z Cechową. Oprócz obsługi kilkunastu domów stanowi  również drogę dojścia dla sporej grupy uczniów z pobliskiej szkoły. Osiedlowa droga zamienia się już  w pieszojezdnię. Zaprojektowano na niej także miejsca postojowe. Nawierzchnię  wyłożono kostką betonową. W celu zwiększenia bezpieczeństwa pieszych na jezdni zbudowano dwa progi zwalniające.

Obecnie trwają prace związane z oznakowaniem, zagospodarowaniem terenu i roboty porządkowe. Zgodnie z uwagami mieszkańców ostatecznie wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy od ul. Cechowej w kierunku ul. Wyzwolenia. Rozwiązania zostały omówione m.in. ze Stowarzyszeniem Miłośników Starego Fordonu. Pomysł budowy ul. Celnej zgłosili mieszkańcy w trakcie ostatniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Poparło go w trakcie głosowania ponad 1100 osób.
Dodatkowo przebudowano istniejące skrzyżowanie z ul. Cechową, które otrzymało formę wyniesienia. Wymusza to na kierowcach wolniejszą jazdę. Inwestycja kosztowała 565 tysięcy złotych. Jest objęta 5-letnią gwarancją. 
Budowa ul. Celnej wpisuje się w szereg innych działań związanych z rewitalizacją tej części miasta. Trwa powtórzony przetarg na przebudowę ulicy Bydgoskiej. Poza tym przygotowywana jest rewitalizacja wielu innych ulic Starego Fordonu. W połowie przyszłego roku gotowy ma być też projekt nowego nabrzeża nad Wisłą.
Warto wiedzieć:
Przypominamy, że w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego trwa głosowanie na projekty, które trafią do realizacji w przyszłym roku.
Karta do glosowania: www.bydgoszcz.pl/bbo
Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie www.bdgbo.pl. W Starym Fordonie do wyboru jest 8 projektów. Wśród nich m.in. rozbudowa miejsc rekreacji, remonty chodników, budowa ścieżek rowerowych, parkingów i zakup dronów wykrywających smog. Realizowane będą zadania, które otrzymają największa liczbę głosów. Na ich wykonanie zabezpieczono ponad 455 tysięcy złotych. Można również głosować na projekty ponadosiedlowe. Na cały Bydgoski Budżet Obywatelski trafi pula 13,3 mln zł.


Ul. Celna na finiszu, wybierz kolejne zadanie Ul. Celna na finiszu, wybierz kolejne zadanie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:55 Rating: 5

1 komentarz:

  1. Szkoda, że kolejny raz nie został dotrzymany termin ukończenia prac. Na budowie nie było widać dużego zaangażowania i prace przeciągnęły się pomimo długiego terminu realizacji...
    Ale przynajmniej jednej nieutwardzonej uliczki w Fordonie mniej...

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.