Balaton ze ścieżką zdrowia. Wybierz kolejne zadanie

Nad Balatonem powstaje ścieżka zdrowia i place rekreacyjne. Park zyska też plenerową siłownię. Poza tym dosadzone zostaną kolejne krzewy. Inwestycja jest realizowana w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Kosztuje blisko 300 tysięcy złotych. Trwa wybór kolejnych zadań.
Park  nad Balatonem znów staje się jednym z ulubionych miejsc wypoczynku dla mieszkańców Bartodziejów. W ostatnich latach został wyposażony w szereg atrakcji m.in. wielofunkcyjne boisko sportowe, boisko do siatkówki plażowej. Poza tym wybudowano wybieg dla psów i miasteczko ruchu rowerowego. Przebudowano też część ścieżek i oświetlenia. W ubiegłym roku zadbano o nowe nasadzenia. \
 
Wkrótce na mieszkańców czekać będą nowe atrakcje. Trwają prace przy budowie m.in. ścieżki zdrowia z urządzeniami do ćwiczeń. Powstanie też plenerowa siłownia w sąsiedztwie wybiegu dla psów. Budowane są również placyki rekreacyjne zachęcające do spotkań i spędzania ciepłych dni na świeżym powietrzu. Będą wyposażone w wygodne ławki i siedziska, a wokół nich pojawią się też kolejne kolorowe rośliny. Z myślą o wprowadzeniu pnączy przy jednej ze ścieżek zamontowany będzie trejaż.

Inwestycja realizowana jest w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. W ubiegłym roku na projekt wyposażenia parku nad Balatonem w nowe urządzenia rekreacyjne i dosadzenie drzew zagłosowało blisko pół tysiąca bydgoszczan.

Warto wiedzieć:
Przypominamy, że w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego trwa głosowanie na projekty, które trafią do realizacji w przyszłym roku.
Karta do glosowania: www.bydgoszcz.pl/bbo
Więcej informacji na ten temat znajduje się w tekście „Głosuj i decyduj o ważnych projektach”.  Na Bartodziejach do wyboru jest 18 projektów. Wśród nich m.in. rozbudowa miejsc rekreacji, remonty chodników, ulic, parkingów, zakup ławek, podświetlane rozkłady jazdy.  Realizowane będą zadania, które otrzymają największą liczbę głosów. Na ich wykonanie zabezpieczono ponad  725 tysięcy złotych. Można również głosować na projekty ponadosiedlowe. Na cały Bydgoski Budżet Obywatelski trafi pula 13,3 mln zł.
Balaton ze ścieżką zdrowia. Wybierz kolejne zadanie Balaton ze ścieżką zdrowia. Wybierz kolejne zadanie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 08:52 Rating: 5

1 komentarz:

  1. Czy można sadzić więcej drzew iglastych, a nie tylko liściaste??? Myślę, że trochę sosen, zwłaszcza czarnych, świerków i modrzewi dodałoby Balatonowi i Osiedlom więcej uroku i świeżego powietrza. Wszedzie sadzi się głównie klony i lipy, zimą są łyse jak kolano, a suche lata powodują ze tracą liscie.

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.