Tor dla rolkarzy - wkrótce budowa. Wybierz kolejne zadanie

Zakończyły się prace nad projektem toru dla rolkarzy. Cała pętla docelowo będzie miała długość 678 metrów. Nawierzchnia wykonana zostanie z betonu. Jeszcze w tym roku zamierzamy wyłonić wykonawcę pierwszych prac budowlanych.
Tor dla rolkarzy pomiędzy ulicami Cmentarną, Płowiecką i Gniewkowską to kolejny element zagospodarowania  tych terenów na cele rekreacyjne. W  pierwszej kolejności powstał  niezbędna  dokumentacja projektowa. Zakłada ona budowę toru dla rolkarzy i rowerzystów o szerokości 3,50m i długości 678 m. Wokół toru zaplanowano odnowienie istniejących trawników.

Nawierzchnia wykonana zostanie z betonu wałowanego o gładkiej powierzchni. Na początku toru zaprojektowano miejsce na zmianę obuwia na rolki, stojak na rowery, kosz na śmieci, regulamin.
Jeszcze w tym roku planowane jest wyłonienie wykonawcy pierwszych prac budowlanych. Obecnie trwa przetarg na ich  realizację.
Nowy tor będzie okalać planowany zespół obiektów rekreacyjnych. Wcześniej powstało boisko do siatkówki plażowej. W kolejnych latach możliwe jest lokowanie innych atrakcji np. górki saneczkowej, siłowni, placu zabaw. Inwestycja jest  finansowana w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. W trakcie głosowania projekt toru do rolek poparło 316 bydgoszczan.
Warto wiedzieć:
Przypominamy, że w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego trwa głosowanie na projekty, które trafią do realizacji w przyszłym roku.
Karta do głosowania: www.bydgoszcz.pl/bbo
Więcej informacji na ten temat znajduje się w tekście „Głosuj i decyduj o ważnych projektach”. Na Glinkach-Rupienicy do wyboru jest 5 projektów. Wśród nich m.in. dalsze doposażenie terenów rekreacyjnych, budowę odcinków chodników i ścieżek rowerowych oraz  parkingu przy giełdzie. Realizowane będą zadania, które otrzymają największa liczbę głosów. Na ich wykonanie zabezpieczono ponad 135 tysięcy złotych. Można również głosować na projekty ponadosiedlowe. Na cały Bydgoski Budżet Obywatelski trafi pula 13,3 mln zł.
Tor dla rolkarzy - wkrótce budowa. Wybierz kolejne zadanie Tor dla rolkarzy - wkrótce budowa. Wybierz kolejne zadanie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 17:40 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.