Dodatkowy przystanek na Tatrzańskim

Przypominamy, że od poniedziałku (15 października) uruchomiony został nowy przystanek autobusowy na ul. Pelplińskiej. To duże udogodnienie, szczególnie dla osób dojeżdżających komunikacją miejską na pobliskie targowisko. Zadanie zrealizowano w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.
 
Ulica Pelplińska jest na tyle szeroka, że pozwoliło to na wygospodarowanie miejsca do zatrzymywania autobusów na istniejącej jezdni. Inne pojazdy będą mogły swoim pasem ruchu ominąć stojący na przystanku autobus. Wymagało to wprowadzenia zmian w organizacji ruchu i wymalowania nowych pasów. Wcześniej przy krawędzi jezdni dobudowano perony i ustawiono wiaty. 
Autobusy zatrzymują się na nowych przystankach od 15 października. Skorzystają z nich pasażerowie linii nr: 69, 74, 83, 89, 32N. Koszt zadania to około 200 tysięcy złotych.
Zadanie do realizacji wytypowali mieszkańcy. Na zwycięski projekt w poprzedniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego głosowało 447 mieszkańców osiedla Tatrzańskiego.
Warto wiedzieć:
Przypominamy, że w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego trwa głosowanie na projekty, które trafią do realizacji w przyszłym roku. 
Karta do głosowania: www.bydgoszcz.pl/bbo
Więcej informacji na ten temat znajduje się w tekście „Głosuj i decyduj o ważnych projektach”. Na Tatrzańskim do wyboru jest aż 14 różnych projektów. Wśród nich m.in. dalsze doposażenie terenów rekreacyjnych, budowa  ścieżek rowerowych, tras biegowych,  kynoparków, wyniesionego skrzyżowania na ul. Lawinowej, czy doświetlenie przejść dla pieszych na ul. Pelplińskiej. Realizowane będą zadania, które otrzymają największa liczbę głosów. Na ich wykonanie zabezpieczono ponad 656 tysięcy złotych. Można również głosować na projekty ponadosiedlowe. Na cały Bydgoski Budżet Obywatelski trafi pula 13,3 mln zł.
Dodatkowy przystanek na Tatrzańskim Dodatkowy przystanek na Tatrzańskim Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 15:16 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.