Plac zabaw na finiszu, wybierz kolejne zadanie

Na finiszu jest rozbudowa placu zabaw na Jachcicach przy Szkole Podstawowej nr 36. Obiekt zyskał też nowe oświetlenie. Zadanie jest finansowane w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.


Plac zabaw przy ul. Średniej powstał w poprzedniej dekadzie. Część urządzeń wymagała już remontu. Poza tym mieszkańcy apelowali o oświetlenie tego miejsca, by w okresie jesienno-zimowym można z niego było korzystać także po zmroku. Pomysł doposażenia placu w trakcie głosowania na zadania Bydgoskiego Budżetu  Obywatelskiego zdobył blisko 100 mieszkańców.
W pierwszej kolejności wybudowano nowe oświetlenie składające się z ledowych lamp oraz naświetlacza z czujką ruchu. Latem rozpoczęła się druga część inwestycji.  Zaplanowano między innymi odnowienie huśtawki wagowej, renowację i konserwację elementów drewnianych i plastikowych. W projekcie znalazło  również doposażenie placu zabaw m.in. w  mini karuzelę, huśtawkę z koszem dla najmniejszych dzieci, zestaw sprawnościowy (drabinki linowe).  Finisz prac i odbiory planowane są na koniec przyszłego miesiąca. Oba zadania kosztują prawie 140 tysięcy złotych.
W ramach poprzednich edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego przy Szkole Podstawowej nr 36 udało się także kompletnie zmodernizować sąsiednie boisko. Wielofunkcyjny obiekt ze sztuczną nawierzchnią został wyposażony w piłkochwyty i bramki do piłki ręcznej oraz tablice do koszykówki. Ta inwestycja pochłonęła ponad 238 tysięcy zł.
Warto wiedzieć:
Przypominamy, że w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego trwa głosowanie na projekty, które trafią do realizacji w przyszłym roku.
Karta do głosowania: www.bydgoszcz.pl/bbo

Na Jachcicach do wyboru jest 9 projektów. Wśród nich m.in. budowa kolejnych placów zabaw, remonty ulic i uruchomienie monitoringu. Realizowane będą zadania, które otrzymają największa liczbę głosów. Na ich wykonanie zabezpieczono prawie 145 tysięcy złotych. Można również głosować na projekty ponadosiedlowe. Na cały Bydgoski Budżet Obywatelski trafi pula 13,3 mln zł.
Plac zabaw na finiszu, wybierz kolejne zadanie Plac zabaw na finiszu, wybierz kolejne zadanie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 08:52 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.