Monitoring już działa, wybierz kolejne zadanie

Na Szwederowie działa już rozbudowany monitoring w rejonie skweru T. Nowakowskiego. Zadanie sfinansowano w części w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Trwa głosowanie na kolejne projekty. Rozbudowa monitoringu w tej części Szwederowa polegała na montażu 3 kamer.

Punkty monitoringu zainstalowano na słupach. Pozwalają one lepiej zadbać o rewitalizowanym skwer i bezpieczeństwo mieszkańców.

Zadanie sfinansowano w oparci o środki z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Inwestycja kosztowała 70 tysięcy. Wcześniej kamera została zainstalowana u zbiegu ulic Podgórnej, Orlej i Ugory.


Warto podkreślić, że na skwerze Nowakowskiego zrealizowano w poprzednich latach kilka innych przedsięwzięć. W oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski powstał kompleksowy projekt rewitalizacji tego miejsca, odrestaurowano rzeźbę autorstwa Teodora Gajewskiego przedstawiająca dzieci bawiące się z rybą.
 Wybudowano też nowy mur oporowy wokół fontanny, a następnie uruchomiono wodotrysk. Z kolei w oparciu o program „Inicjatywy lokalne 25/75” powstała też nowa  alejka łączące ulice Skorupki i Orlą przy budynku Łaźnia Miejskiej -  Centrum Zdrowia, Rozwoju i Kultury.
Warto wiedzieć:
Przypominamy, że w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego trwa głosowanie na projekty, które trafią do realizacji w przyszłym roku.
Karta do głosowania: www.bydgoszcz.pl/bbo
Na Szwederowie  do wyboru jest 15 projektów. Wśród nich m.in. dalsza rewitalizacja skweru T. Nowakowskiego,  budowa placów zabaw, remonty ulic, chodników czy  zakup defibrylatorów. Realizowane będą zadania, które otrzymają największa liczbę głosów. Na ich wykonanie zabezpieczono prawie pół miliona złotych. Można również głosować na projekty ponadosiedlowe. Na cały Bydgoski Budżet Obywatelski trafi pula 13,3 mln zł.
Monitoring już działa, wybierz kolejne zadanie Monitoring już działa, wybierz kolejne zadanie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 08:17 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.