Łatwiejsze parkowanie na Bartodziejach

Zakończyły się prace związane z budową nowego parkingu przy ul. Morskiej. Inwestycje sfinansowano w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Wcześniej powstał parking przy ul. Bałtyckiej.
Ogólnodostępny parking dobudowano przy południowym krańcu ulicy Morskiej. Dzięki niemu łatwiej zaparkować szczególnie mieszkańcom wieżowców z numerami 4 i 6, a także rodzicom odwożącym dzieci do pobliskiego przedszkola. Na realizację tego zadania wskazało podczas głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski blisko 400 bydgoszczan.
Ze względu na duży zakres przebudowywanych nawierzchni zadanie zostało podzielone na etapy dostosowane do środków finansowych. Prace budowlane musiały zostać również rozszerzone o przebudowę sieci gazowej. Gazociąg biegł w innym miejscu niż wskazywały na to mapy z inwentaryzacji wykonanej kilkadziesiąt lat temu, z czasów gdy powstało osiedle Bartodzieje.

Ze względu na te dodatkowe prace związane z instalacją gazową, ostateczny koszt przebudowy południowego odcinka ul. Morskiej pochłonął aż 380 tysięcy złotych.
W ubiegłym roku na osiedlu Bartodzieje przebudowano natomiast duży parking pomiędzy ul. Bałtycką a pawilonem handlowo – usługowym. Ta inwestycja kosztowała 250 tysięcy złotych. Sfinansowano ją również w oparciu o BBO.
Łatwiejsze parkowanie na Bartodziejach Łatwiejsze parkowanie na Bartodziejach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 15:24 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.