Nowy chodnik wzdłuż ul. Smoleńskiej

Trwa budowa nowego chodnika na ul. Smoleńskiej. Trakt dla pieszych powstaje na odcinku od ul. Rolnej do Żurawiej. Zadanie kosztuje blisko 80 tysięcy złotych jest realizowane w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.
Ulica Smoleńska to jedna z najważniejszych ulic na osiedlu Zimne Wody- Czersko Polskie. Liczy długość blisko 3 kilometrów. Obsługuje zarówno budynki mieszkalne jak i szereg firm. W trakcie ostatniego głosowania na zadanie realizowane z miejskich środków w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy uznali, że warto kontynuować budowę chodników przy tej ulicy.
Wiosną opracowany został projekt.

W ostatnich tygodniach wybrano natomiast wykonawcę prac, który prowadzi już prace budowlane. Chodnik powstaje na odcinku od Rolnej do Żurawiej. Zadanie obejmuje też wytyczenie nowego przejścia dla pieszych w rejonie ul. Żurawiej. Zakończenie prac planowane jest do połowy grudnia. Kosztują one 62 tysiące złotych.

Wcześniej ze środków BBO  chodnik dobudowano na odcinku od Rolnej do Kieleckiej oraz ustawiono wiatę przystankową. Natomiast bezpośrednio z budżetu miasta podczas budowy ul. F. Dachtery przebudowane zostało skrzyżowanie ulicy Smoleńskiej z Kielecką.

Nowy chodnik wzdłuż ul. Smoleńskiej Nowy chodnik wzdłuż ul. Smoleńskiej Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:17 Rating: 5

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.