Lekkoatletyczny orlik na Wzgórzu Wolności

Szkoła na Wzgórzu Wolności zyskała nowoczesną bieżnię, skocznię w dal oraz atrakcyjny tor przeszkód z elementami placu zabaw. Inwestycja kosztowała blisko 340 tysięcy złotych. Została zrealizowana dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu. Wcześniej wybudowano nowoczesne boisko oraz przebudowano szkolne podwórko.

Bieżnia powstała pomiędzy istniejącym boiskiem a ul. Karpacką. Liczy długość 100 metrów i znajdą się na niej 3 tory. Nawierzchnię wykonano z poliuretanu minimalizującego ryzyko urazów w przypadku upadku. Szkoła otrzymała także  zestaw 3 bloków startowych.  Bliżej istniejącego boiska zlokalizowano skocznię w dal z rozbiegiem.  
 


Po północnej stronie powstał natomiast tor przeszkód z elementami placu zabaw. Zamontowano tam takie urządzenia jak linarium, płotki do przeskoków, równoważnię i minikaruzelę.

Z myślą o dzieciach niepełnosprawnych zaprojektowano  huśtawkę typu bocianie gniazdo. Inwestycja kosztowała 337 tysięcy złotych.  Będzie objęta 6-letnia gwarancja.  Została zrealizowana w oparciu Bydgoski Budżet Obywatelski.
W ubiegłym roku przy szkole oddano do użytku nowoczesne boisko z bezpieczną nawierzchnią. Można na nim grać w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę i tenisa. Rozbudowano również oświetlenie i monitoring oraz ustawiono  dwa rzędy siedzisk. Dobudowano chodniki i zamontowano stojaki na rowery. Ta inwestycja kosztowała blisko pół miliona złotych. Wiosną zakończyła się natomiast przebudowa części placu przed szkołą. Podwórko zyskało nową nawierzchnię, na której można bawić się w chodnikowe gry. Kosztowało ono ok. 200 tysięcy złotych.

Inwestycja w liczbach:
     koszt-  337 tysięcy zł
    długość bieżni – 100 metrów
Lekkoatletyczny orlik na Wzgórzu Wolności Lekkoatletyczny orlik na Wzgórzu Wolności Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:28 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.