Fordoński MDK z nową sceną

Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 na osiedlu Przylesie zyska nowa funkcjonalną scenę. Zadaszona konstrukcja powinna być gotowa w połowie przyszłego roku. Inwestycja realizowana jest w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.
Nowa scena powstanie w miejscu istniejącej, która nie gwarantowała już odpowiednich warunków do występów organizowanych na powietrzu. Projekt zakłada wyburzenie istniejącego podestu, budowę nowej sceny wraz ze schodami oraz jej zadaszenie. Oprze się ono na stalowych słupach. Dwuspadowy dach będzie miał kształt łuku. Wykonany zostanie z lekkiego poliwęglanu, który zostanie zamontowany do stalowych dźwigarów. Obiekt będzie wyposażony w balustrady i wyposażony w zewnętrzną instalację elektryczną umożliwiającą np. podłączenie nagłośnienia. Uporządkowany ma być poza tym przyległy teren. Zakończenie prac planowane jest wstępnie w letnie wakacje. Obecnie trwa przetarg na wybór wykonawcy robót budowlanych. O wyborze najkorzystniejszej oferty zadecydują cena i długość gwarancji.
Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 przy ul. Krysiewiczowej jest placówką wychowania pozaszkolnego. Posiada status jednostki samorządowej. Organem prowadzącym jest Miasto Bydgoszcz. Fordoński MDK swoją działalność rozpoczął 1 września 1998 roku. Wychowankami są dzieci i młodzież w wieku szkolnym oraz przedszkolnym. Od momentu rozpoczęcia działalności liczba stałych uczestników zajęć mieści się w granicach 1200-1400 osób. Imprezy okolicznościowe, okazjonalne, konkursy gromadzą od 80 do 500 uczestników.
W czasie ubiegłorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego na zadanie związane z budową nowej sceny głosowało ponad 640 osób. Ta liczba głosów wystarczyła, by projekt razem z trzema innymi trafił do realizacji. Miasto na ten cel zarezerwowało łącznie 250 tysięcy złotych.
Nowa scena przy MDK nr 5 w liczbach:

•    Długość – 11,32m
•    Szerokość – 6,2 m
•    Powierzchnia 70 m2

Fordoński MDK z nową sceną Fordoński MDK z nową sceną Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:17 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.