Rowerowe miasteczko w budowie

Rozpoczęła się budowa rowerowego miasteczka na osiedlu Bohaterów w Nowym Fordonie. Inwestycja realizowana jest w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski na dawnym boisku Szkoły Podstawowej nr 17 przy ul. gen. A.E. Fieldorfa „Nila”.
Miasteczko rowerowe budowane jest  bezpośrednio przy szkole. Obecnie realizowane są prace ziemne. Wcześniej w tym miejscu znajdowało się stare, nieużywane boisko asfaltowe. Uczniowie korzystają z nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego, który powstał w północnej części szkolnej działki.  Przed pierwszym dzwonkiem w obecnym roku szkolnym zbudowany został również nowy plac zabaw. Wszystkie te obiekty są ogólnodostępne dla okolicznych mieszkańców.
Miasteczko ruchu rowerowego umożliwi najmłodszym rowerzystom zapoznawanie się z zasadami ruchu drogowego.
 W miasteczku zaprojektowano  m.in. rondo, skrzyżowanie równorzędne, przejazd kolejowy, jednostronne i obustronne zwężenie jezdni, a także tzw. ósemkę. Teren wokół zostanie zagospodarowany zielenią. Przy miasteczku ustawiona będzie również ławka, kosz na śmieci oraz stojak na rowery.


Za prace odpowiada firma Ab Factor z Bydgoszczy, która wygrała przetarg na to zadanie. Inwestycja kosztuje 243 tysiące złotych. Młodzi bydgoszczanie będą mogli korzystać z obiektu wiosną przyszłego roku.

Warto wiedzieć:
To zadanie zostało wybrane przez 684 osoby, w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy dzięki tej inwestycji zyskają kolejną atrakcję służącą aktywnemu spędzaniu wolnego czasu z dziećmi na powietrzu. Miasteczka ruchu drogowego w ramach BBO powstały wcześniej m.in. na Bartodziejach nad Balatonem czy też na osiedlu Tatrzańskim.
Rowerowe miasteczko w budowie Rowerowe miasteczko w budowie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:16 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.