Na Wilczaku-Jarach przebudowa ul. Kotowicza

Mieszkańcy Bydgoszczy wybrali najlepsze projekty, które trafią do realizacji w przyszłym roku w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Na osiedlu Wilczak-Jary najwięcej głosów zyskał projekty związany z utwardzaniem ulicy Kotowicza.
Na inwestycje na osiedlu Wilczak-Jary  zarezerwowana została pula ponad 263 tysięcy złotych. Do wyboru było 8 różnych projektów. Największą liczbę głosów zdobył pomysł utwardzenia ul. M. Kotowicza, która łączy ulice Jana Ostroroga z Czerwonego Krzyża. Na to zadanie wskazało blisko 350  mieszkańców. W pierwszej kolejności analizowane będą technologie jakie można zastosować na tej ulicy, które pozwolą zrealizować możliwie duży zakres zadania. Warto podkreślić, że obecnie na tej ulicy ze środków miasta budowane jest też nowoczesne, energooszczędne oświetlenie.
W poprzednich latach na Wilczaku-Jarach najwięcej głosów zdobywały pomysły związane z lepszym wyposażeniem parku Księżycowego, terenów nad Starym Kanałem Bydgoskim i rozbudową monitoringu.
W ramach projektów ponadosiedlowych w przyszłym roku na Wilczaku realizowane będą też inne zadania związane z rewitalizacją terenów nad Starym Kanałem Bydgoskim. Na ten cel trafi aż 1,6 mln zł.
Warto wiedzieć:
W ramach tegorocznej edycji BBO pod  głosowanie trafiły 264 zadania. Do realizacji przewidzianych jest co najmniej 49 projektów z największą liczbą głosów.  Po skorygowaniu zakresu jeszcze kilkunastu zadań  powstaną szanse na ich wykonanie także w 2019 roku. Na realizację wszystkich zadań miasto zabezpieczyło 13,3 mln zł.
.
Na Wilczaku-Jarach przebudowa ul. Kotowicza  Na Wilczaku-Jarach przebudowa ul. Kotowicza Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:42 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.