Scena dla młodych artystów

Przy Młodzieżowym, Domu Kultury nr 2 planowana jest budowa nowej części obiektu ze sceną. Ogłoszony został już przetarg na prace budowlane. Inwestycja jest realizowana w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.
Nowa część ze sceną dobudowana zostanie do istniejącego budynku, w którym urządzono m.in. salę gimnastyczną. Budynek pochodzi z okresu przedwojennego, liczy dwie kondygnacje i nakryty jest dwuspadowym dachem. Scena będzie dobudowana od strony niedawno wykonanego boiska (od ul. Leszczyńskiego). Przed sceną zostanie też ułożona bezpieczna nawierzchnia. Dobudowana część będzie jednokondygnacyjna i  niepodpiwniczona, przekryta dachem trzyspadowym. Przygotowana wcześniej dokumentacja projektowa zakłada w dalszym etapie możliwość zmodernizowania istniejącego budynku (m.in. przebudowa zaplecza sanitarnego i sali gimnastycznej na typową świetlicę).
W tym roku udało się przygotować kompletną dokumentację projektową i uzyskać pozwolenie na budowę. Obecnie trwa przetarg na wykonanie prac budowlanych. Zadanie będzie finansowane w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. W ubiegłym roku na tę inwestycję zadanie zagłosowało ponad tysiąc bydgoszczan. W budżecie zarezerwowano na jej realizację prawie pół miliona złotych. Wstępnie zakończenie prac planowane jest w przyszłym roku po wakacjach.
W ramach nowej  edycji BBO przy MDK nr 2 realizowany będzie tez projekt związany  z doposażeniem popularnego ogródka jordanowskiego.


Działają już prawie 70-lat
Historia Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 rozpoczyna się w 1949 roku. Wówczas to na bydgoskim osiedlu Szwederowo powstał Ogródek Jordanowski. Na jego terenie urządzono boisko do gry w piłkę nożną, piaskownicę oraz plac zabaw z prostymi huśtawkami, ławeczkami i małą karuzelą. Wkrótce pojawiła się także nieduża fontanna wybudowana przez mieszkańców osiedla. W roku 1950 młodym sportowcom udostępniono sale gimnastyczną, a w nowopowstałym pawilonie zaczęły się regularnie odbywać pierwsze zajęcia dla dzieci i młodzieży.
Scena dla młodych artystów Scena dla młodych artystów Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 15:36 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.