BBO – rekreacyjny plac na Piaskach

Mieszkańcy Bydgoszczy wybrali najlepsze projekty, które trafią do realizacji w przyszłym roku w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Na Piaskach na terenach sportowo rekreacyjnych przy ul. Mochelskiej pojawi się jeszcze więcej atrakcyjnych urządzeń.


Na inwestycje na osiedlu Piaski zarezerwowana została pula ponad 122 tysięcy złotych. Największą liczbę głosów zdobył pomysł urządzenia placu rekreacyjnego. Wstępnie zaplanowano w tym miejscu montaż urządzeń do Street Workoutu, dodatkowych urządzeń siłowni plenerowej i stworzenie ścieżki zdrowia. Na to zadanie wskazało 43 mieszkańców.
 

W ubiegłym roku najwięcej głosów zdobył pomysł doposażenia placu zabaw w tym rejonie oraz wyremontowania istniejących urządzeń. Wcześniej dzięki środkom BBO plac zyskał oświetlenie i ogrodzenie. Zbudowano też obok duże boisko z zapleczem sanitarnym.
Warto wiedzieć:
W ramach tegorocznej edycji BBO pod  głosowanie trafiły 264 zadania. Do realizacji przewidzianych jest co najmniej 49 projektów z największą liczbą głosów. Po skorygowaniu zakresu jeszcze kilkunastu zadań powstaną szanse na ich wykonanie także w 2019 roku. Na realizację wszystkich zadań miasto zabezpieczyło 13,3 mln zł. Więcej informacji o BBO znajduje się na stronie www.bdgbo.pl.


BBO – rekreacyjny plac na Piaskach BBO – rekreacyjny plac na Piaskach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:55 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.