Okole stawia na Stary Kanał Bydgoski

Mieszkańcy Bydgoszczy wybrali najlepsze projekty, które trafią do realizacji w przyszłym roku w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Na Okolu najwięcej projektów w przyszłym roku realizowanych będzie w sąsiedztwie Starego Kanału Bydgoskiego.
Na inwestycje na osiedlu Okole  zarezerwowana została pula ponad 306 tysięcy złotych. Do wyboru było 10 różnych zadań zgłoszonych przez mieszkańców. Największą liczbę głosów zdobył pomysł doposażenia wybiegu dla psów w okolicy Starego Kanału Bydgoskiego (na wysokości mostu kolejowego). Na to zadanie wskazało ponad 100 mieszkańców.

Podobna liczbę głosów zdobyły też pomysły związane z zamontowaniem piłkochwytów na polanie w parku w sąsiedztwie wybiegu  nad Kanałem oraz zlokalizowania na bulwarze im. S. Malinowskiego stacji Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Te zadania również trafią do realizacji.
W ubiegłym roku najwięcej głosów zdobył pomysł związany z rewitalizacją placu Chełmińskiego (powstaje dokumentacja projektowa) i budową siłowni plenerowej przy ul. Granicznej (oddana do użytku).  W poprzednich latach na Okolu dzięki BBO powstały też  m. in. monitoring i pierwszy w Bydgoszczy plac do street workoutu.
W ramach projektów ponadosiedlowych w przyszłym roku realizowane będą też inne zadania związane z rewitalizacją terenów nad Starym Kanałem Bydgoskim. Na ten cel trafi aż 1,6 mln zł.
Warto wiedzieć:
W ramach tegorocznej edycji BBO pod  głosowanie trafiły 264 zadania. Do realizacji przewidzianych jest co najmniej 49 projektów z największą liczbą głosów.  Po skorygowaniu zakresu jeszcze kilkunastu zadań  powstaną szanse na ich wykonanie także w 2019 roku. Na realizację wszystkich zadań miasto zabezpieczyło 13,3 mln zł.
Okole stawia na Stary Kanał Bydgoski Okole stawia na Stary Kanał Bydgoski Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 15:23 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.