BBO – Więcej miejsc do rekreacji na Miedzyniu

Mieszkańcy Bydgoszczy wybrali najlepsze projekty, które trafią do realizacji w przyszłym roku w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Na Miedzyniu i Prądach wybudowany zostanie m.in. tor do jazdy na rolkach, rowerach, deskorolkach i hulajnogach.
Na inwestycje na osiedlu Miedzyń-Prądy  zarezerwowana została pula ponad 362 tysięcy złotych. Do wyboru było 7 różnych projektów. Największą liczbę głosów zdobył pomysł wybudowania toru do jazdy na rowerach, rolkach, deskorolkach i hulajnogach. Powstanie on na działce pomiędzy ulicami Tczewską i Krośnieńska.
Na to zadanie wskazało 480 mieszkańców. Dużą liczbę głosów zdobyły też pomysły związane z doposażeniem przejścia dla pieszych na ul. Bronikowskiego na wysokości ul. Spacerowej i ustawienia samoobsługowej stacji naprawy rowerów na terenie obiektu Gwiazdy. Te zadania również trafią do realizacji.
 
W ubiegłym roku najwięcej głosów zdobył pomysł zagospodarowania terenów pomiędzy ulicą Spacerową i brzegiem Kanału Bydgoskiego na cele rekreacyjne. W pierwszej kolejności opracowano koncepcje i zlecono prace projektowe.
W poprzednich latach na Miedzyniu dzięki BBO powstały też  m. in. nowe  place zabaw, ścieżka zdrowia nad Kanałem Bydgoskim i schody w rejonie ul. Malinowej.

Warto wiedzieć:
W ramach tegorocznej edycji BBO pod  głosowanie trafiły 264 zadania. Do realizacji przewidzianych jest co najmniej 49 projektów z największą liczbą głosów.  Po skorygowaniu zakresu jeszcze kilkunastu zadań  powstaną szanse na ich wykonanie także w 2019 roku. Na realizację wszystkich zadań miasto zabezpieczyło 13,3 mln zł. Z pełną listą wyników głosowania można zapoznać się TUTAJ.
BBO – Więcej miejsc do rekreacji na Miedzyniu BBO – Więcej miejsc do rekreacji na Miedzyniu Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:24 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.