BBO – ścieżką wzdłuż Kanału na Flisach

Mieszkańcy Bydgoszczy wybrali najlepsze projekty, które trafią do realizacji w przyszłym roku w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Na Flisach uporządkowana zostanie ścieżka spacerowa i dosadzone zostaną drzewa.
Na inwestycje na osiedlu Flisy zarezerwowana została pula blisko 100 tysięcy złotych. Największą liczbę głosów zdobył pomysł uporządkowania  ścieżki dla pieszych nad Kanałem Bydgoskim od ul. Grunwaldzkiej w stronę terenów rekreacyjnych. Na to zadanie wskazało 19 mieszkańców.  
 

Na drugim miejscu uplasowało się dosadzenie drzew na placu zabaw również przy ul. Bronikowskiego.
W ubiegłym roku najwięcej głosów zdobył pomysł przebudowy fragmentu ul. Kamińskiego, z której korzysta m.in. wielu rowerzystów. W tym roku opracowano niezbędną dokumentację projektową. Realizacja pierwszego etap prac budowlanych zlecona zostanie w przyszłym roku.
W poprzednich latach na Flisach dzięki BBO powstały też  m. in. nowe place zabaw przy ul. Bronikowskiego oraz w Parku nad Kanałem Bydgoskim przy ul. Mińskiej.
Warto wiedzieć:
W ramach tegorocznej edycji BBO pod  głosowanie trafiły 264 zadania. Do realizacji przewidzianych jest co najmniej 49 projektów z największą liczbą głosów. Po skorygowaniu zakresu jeszcze kilkunastu zadań powstaną szanse na ich wykonanie także w 2019 roku. Na realizację wszystkich zadań miasto zabezpieczyło 13,3 mln zł. Więcej informacji o BBO znajduje się na stronie www.bdgbo.pl.
BBO – ścieżką wzdłuż Kanału na Flisach BBO – ścieżką wzdłuż Kanału na Flisach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:47 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.