Większy parking na Czyżkówku

Mieszkańcy Bydgoszczy wybrali najlepsze projekty, które trafią do realizacji w przyszłym roku w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Na Czyżkówku przybędzie ogólnodostępnych miejsc parkingowych.

Na inwestycje na osiedlu Czyżkówko zarezerwowana została pula ponad 258 tysięcy złotych. Do wyboru było 10 różnych pomysłów mieszkańców. Największą liczbę głosów zdobył pomysł dalszego rozbudowania parkingu przy cmentarzu u zbiegu ulic Chojnickiej i Pod Borem. Na to zadanie wskazało 322 mieszkańców.

W ubiegłym roku najwięcej głosów zdobył pierwszy etap tego zadania. W tym roku opracowano dokumentację projektową i uzyskano niezbędne pozwolenia. Roboty budowlane zlecone zostaną od razu na dwa etapy i będą realizowane w przyszłym roku.
W poprzednich latach na Czyżkówku dzięki BBO powstały też  m. in. nowe chodniki na ulicy Wiejskiej, Karolewskiej oraz rozbudowany został plac zabaw w rejonie ulicy Krajeńskiej.
Warto wiedzieć
W ramach tegorocznej edycji BBO pod  głosowanie trafiły 264 zadania. Do realizacji przewidzianych jest co najmniej 49 projektów z największą liczbą głosów.  Po skorygowaniu zakresu jeszcze kilkunastu zadań  powstaną szanse na ich wykonanie także w 2019 roku. Na realizację wszystkich zadań miasto zabezpieczyło 13,3 mln zł. Więcej informacji o BBO znajduje się na stronie www.bdgbo.pl .
Większy parking na Czyżkówku Większy parking na Czyżkówku Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 15:21 Rating: 5

1 komentarz:

  1. W Bydgoszczy potrzeba nowych miejsc parkingowych, zwłaszcza naziemnych lub podziemnych hal parkingowych. Niestety tego typu obiekty stanowią problem, jeśli chodzi o utrzymanie czystości oraz zabezpieczenie przez gryzoniami i insektami, zwłaszcza w centrum miasta.

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.