BBO – Aktywna rekreacja w Starym Fordonie

Mieszkańcy Bydgoszczy wybrali najlepsze projekty, które trafią do realizacji w przyszłym roku w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. W Starym Fordonie najwięcej głosów zyskał projekty rozbudowy strefy rekreacyjnej przy Szkole Podstawowej nr 4 na ul. Wyzwolenia.
Na inwestycje w Starym Fordonie  zarezerwowana została pula ponad 455 tysięcy złotych. Do wyboru było kilka różnych projektów. Największą liczbę głosów zdobył pomysł rozbudowy strefy aktywnej rekreacji na podwórku przy Szkole Podstawowej nr 4. Na to zadanie wskazało blisko 300 mieszkańców.

Projekt polegać ma na adaptacji kolejnej części placu na cele rekreacyjne. Planowana jest między innymi wymiana nawierzchni  na poliuretanową z wyrysowanym półboiskiem do piłki ręcznej i półkortem do tenisa ziemnego. Dobudowana ma być ścianka do odbijania piłki z namalowaną siatką do tenisa i bramką do piłki ręcznej. Planowana jest również wymiana nawierzchni bieżni 60m i skoczni w dal na poliuretanową. Zakres zadania zostanie dostosowany do zarezerwowanych środków.

Pierwszą część strefy oddano do użytku wiosna ubiegłego roku. Kosztowała ona 260 tysięcy złotych.  Na bezpiecznej nawierzchni  wytyczono strefę do gry w klasy i innych zabaw plenerowych. Powstała poza tym strefa urządzeń plenerowej siłowni oraz pojawiły się drabinki do ćwiczeń sprawnościowych,  na których  można trenować street workout/kalistenikę. Na terenie ustawiono ławeczki. W ubiegłym roku dzięki środkom BBO udało się również zbudować twardą nawierzchnię na ul. Celnej, która ułatwia m.in. dojście do szkoły. To zadanie pochłonęło ponad pół miliona złotych.

Warto wiedzieć:
W ramach tegorocznej edycji BBO pod  głosowanie trafiły 264 zadania. Do realizacji przewidzianych jest co najmniej 49 projektów z największą liczbą głosów.  Po skorygowaniu zakresu jeszcze kilkunastu zadań  powstaną szanse na ich wykonanie także w 2019 roku. Na realizację wszystkich zadań miasto zabezpieczyło 13,3 mln zł. Przypominamy też o konsultacjach społecznych w sprawie rozwoju programu Bydgoski Budżet Obywatelski - ankieta online: www.bydgoszcz.pl/bbo
BBO – Aktywna rekreacja w Starym Fordonie BBO – Aktywna rekreacja w Starym Fordonie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:24 Rating: 5

1 komentarz:

  1. No i po raz kolejny w Budżecie zabrakło miejsca na potrzeby seniorów ,dlaczego nikt nas nie zauważa ,my też mamy swoje potrzeby i chcemy mieć swoje miejsce ,swój dom do którego będziemy mogli przyjść i spędzać kreatywnie swój czas ,pozwólcie nam jeszcze troszkę cieszyć się myślą że ktoś jeszcze nas potrzebuje i szanuje.

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.