BBO – Strefa Aktywności i chodniki na Błoniu

Mieszkańcy Bydgoszczy wybrali najlepsze projekty, które trafią do realizacji w przyszłym roku w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Na Błoniu najwięcej głosów zyskał projekt budowy Strefy Aktywności przy ul. Stawowej 53. W ramach dostępnych środków finansowych zostaną również wymienione chodniki przy ul. Morcinka i Gałczyńskiego.
 
Na inwestycje na osiedlu Błonie zarezerwowana została pula ponad 500 tysięcy złotych. Do wyboru było kilka różnych projektów. Największą liczbę głosów zdobył pomysł budowy Strefy Aktywności na ogólnodostępnym terenie przyszkolnym przy ul. Stawowej 53. Na to zadanie wskazało około 700 mieszkańców.
Projekt polegać ma na zagospodarowaniu terenu przy ul. Stawowej poprzez budowę m.in. bieżni tartanowej, zewnętrznego stołu do ping-ponga, zewnętrznego stołu do gry w piłkarzyki, interaktywnej bramki do piłki nożnej typu ShotSpot oraz zręcznościowej gry interaktywnej typu Audiozone.
Koszt zadania został oszacowany na ponad 380 tysięcy złotych i jego realizacja ma służyć zarówno dzieciom, młodzieży oraz dorosłym mieszkańcom osiedla. Jest to kolejna forma rekreacji zachęcająca do spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu, która powstanie na Błoniu. W ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego na Skwerze 16 Pułku Ułanów Wlkp. powstanie ogród rekreacyjny z placami zabaw i siłownią – aktualnie trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na to zadanie.
Mieszkańcy Błonia wybrali również projekty dotyczące wymiany chodników przy ul. Morcinka  (na odcinku przy skwerze Dunarowskiego, pomiędzy ul.  Morcinka 8 a ul. Okrzei 2) oraz przy ul. Gałczyńskiego (na odcinku pomiędzy skwerem, a ogrodzeniem Banku i Szkoły przy ul. Gałczyńskiego 23 – od Gałczyńskiego 21 do Okrzei 2). Na oba te zadania dedykowane pieszym przeznaczone zostanie 76 tysięcy złotych.
Warto wiedzieć:
W ramach tegorocznej edycji BBO pod  głosowanie trafiły 264 zadania. Do realizacji przewidzianych jest co najmniej 49 projektów z największą liczbą głosów.  Po skorygowaniu zakresu jeszcze kilkunastu zadań powstaną szanse na ich wykonanie także w 2019 roku. Na realizację wszystkich zadań miasto zabezpieczyło 13,3 mln zł. Przypominamy też o konsultacjach społecznych w sprawie rozwoju programu Bydgoski Budżet Obywatelski - ankieta online: www.bydgoszcz.pl/bbo

BBO – Strefa Aktywności i chodniki na Błoniu BBO – Strefa Aktywności i chodniki na Błoniu Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 16:09 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.