BBO – Ulica Gersona na Górzyskowie zyska twardą nawierzchnię.

Mieszkańcy Bydgoszczy wybrali najlepsze projekty, które trafią do realizacji w przyszłym roku w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Na Górzyskowie najwięcej głosów zyskał projekt budowy ulicy Gersona (od ul. Grobla do ul. Ks. Skorupki).

Na inwestycje na osiedlu Górzyskowo zarezerwowana została pula ponad 422 tysięcy złotych. Do wyboru było kilka różnych projektów. Największą liczbę głosów zdobył pomysł budowy kolejnego odcinka ulicy Gersona. Na to zadanie wskazało blisko 280 mieszkańców.
Projekt polegać ma na wyremontowaniu nawierzchni drogi, która jest nieutwardzona. Dzięki temu mieszkańcy wygodniej dotrą do pobliskich szkół, przedszkoli i miejsc pracy. Koszt zadania został oszacowany na ponad 316 tysięcy złotych.  Zadanie to jest kontynuacją zwycięskiego projektu poprzedniej edycji BBO. Warto wiedzieć:
W ramach tegorocznej edycji BBO pod  głosowanie trafiły 264 zadania. Do realizacji przewidzianych jest co najmniej 49 projektów z największą liczbą głosów.  Po skorygowaniu zakresu jeszcze kilkunastu zadań powstaną szanse na ich wykonanie także w 2019 roku. Na realizację wszystkich zadań miasto zabezpieczyło 13,3 mln zł. Przypominamy też o konsultacjach społecznych w sprawie rozwoju programu Bydgoski Budżet Obywatelski - ankieta online: www.bydgoszcz.pl/bbo

BBO – Ulica Gersona na Górzyskowie zyska twardą nawierzchnię. BBO – Ulica Gersona na Górzyskowie zyska twardą nawierzchnię. Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:40 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.