Szwederowo stawia na rekreację i bezpieczeństwo

Mieszkańcy Bydgoszczy wybrali najlepsze projekty, które trafią do realizacji w przyszłym roku w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Na Szwederowie najwięcej głosów mieszkańcy oddali na doposażenie terenów rekreacyjnych przy MDK nr 2 i zakup defibrylatorów.
Na inwestycje na osiedlu Szwederowo  zarezerwowana została pula blisko 665 tysięcy złotych. Do wyboru było 15 różnych projektów. Największą liczbę głosów – ponad tysiąc - zdobył pomysł ustawienia dodatkowych urządzeń rekreacyjnych na terenie Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 przy l. Leszczyńskiego. W ramach poprzednich edycji  BBO udało się już zamontować w tym miejscu plenerową siłownię i rozbudować plac zabaw. Ze środków miasta przebudowane zostało natomiast boisko. 
 
Ponad 900 głosów zdobył też pomysł zakupu kilkunastu defibrylatorów i zamontowania ich w różnych punktach osiedla. Dzięki prowadzonym kampaniom i szkoleniu coraz więcej osób potrafi przeprowadzić skuteczną reanimację z wykorzystaniem tych urządzeń ratujących życie.
Z kolei na zadanie zakładające modernizacje schodów i podjazdu dla niepełnosprawnych przy Zespole Szkół nr 30 na ul. Jesionowej zagłosowało ponad 800 osób.

Warto wiedzieć:
W ramach tegorocznej edycji BBO pod  głosowanie trafiły 264 zadania. Do realizacji przewidzianych jest co najmniej 49 projektów z największą liczbą głosów.  Po skorygowaniu zakresu jeszcze kilkunastu zadań  powstaną szanse na ich wykonanie także w 2019 roku. Na realizację wszystkich zadań miasto zabezpieczyło 13,3 mln zł.
Przypominamy też o konsultacjach społecznych w sprawie rozwoju programu Bydgoski Budżet Obywatelski - ankieta online: www.bydgoszcz.pl/bbo
12 lutego (we wtorek) odbędzie się natomiast spotkanie w Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Gdańskiej 5.  Chcemy poznać opinie mieszkańców i oczekiwania związane z tym programem.
Szwederowo stawia na rekreację i bezpieczeństwo Szwederowo stawia na rekreację i bezpieczeństwo Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:17 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.