Chodniki i schody do remontu

Wkrótce rozpoczną się remonty miejskich chodników. Firmy zainteresowane realizacją prac oszacowały wartość zadania na ponad 1,1 mln zł. Część robót zlecona zostanie też w osobnych zamówieniach w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.
Najwięcej prac remontowych zaplanowano w centrum miasta. Nowe płytki i kostki zostaną ułożone m.in.  na  ulicach: Markwarta (od strony parku), Kruszwickiej (odcinki poza zrealizowanym zakresem ronda), Zamoyskiego (od 20 Stycznia do Paderewskiego), Pomorskiej (od Cieszkowskiego), 20 Stycznia (od Mickiewicza do Zamoyskiego). Ponadto duży zakres realizowany będzie na Okolu i Wilczaku. Na liście miejsc wymagających odcinkowo ułożenia nowych kostek lub płytek znajdują się ulice: Lubelska, Jasna, Graniczna, Nakielska (na wysokości Wrzesińskiej), Ułańska, Kraszewskiego. Drogowcy naprawią też schody przy Łuczniczce oraz ul. Pod Blankami. Prace zaplanowano poza tym na ulicach: Kleeberga, GOPR-u, Monte Cassino, Wojciechowskiego, Łęczyckiej Traugutta, Kossaka, 16 Pułku Ułanów Wlkp., Saperów, Kołobrzeskiej, Ujejskiego, Pelikanowej i Wielorybiej.

W przetargu na realizację zadania wpłynęła jedna oferta. Konsorcjum kilku bydgoskich firm wyceniło wartość podstawowych  prac na 1,13 mln zł oferując 4 letnią gwarancję. W przetargu dopuszczono możliwość znacznego rozszerzenia zamówienia.
Zaplanowano też pierwszy etap remontu schodów prowadzących na Wzgórze Wolności od strony ul. Toruńskiej. W ramach innych  zadań budowane są ścieżki w parku na Wzgórzu Wolności, Wzgórzu Dąbrowskiego oraz w parku Witosa. Więcej informacji o pracach na południowej skarpie znajduje się w tekście „Ścieżka na Wzgórzu Wolności w komplecie”.
Ostateczna lista chodnikowych zadań do realizacji może być korygowana np. w przypadku robót zgłaszanych przez gestorów sieci podziemnych. Lista ulic może być też uzupełniana w trakcie roku.
Część chodników powstanie dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu.  W trakcie ostatniej edycji programu mieszkańcy zadecydowali m.in. o budowie lub remoncie chodników i ścieżek przy ulicach Morcinka, Krakowskiej oraz w sąsiedztwie  Starego Kanału Bydgoskiego.  W Bydgoszczy łączna długość ulic to około 750 kilometrów. Powierzchnia chodników to natomiast blisko 1 700 000 metrów kwadratowych.
Warto wiedzieć:
Przypominamy, że interwencje związane m.in. z uszkodzeniami chodników można zgłaszać w Wydziale Utrzymania i Ewidencji ZDMiKP, przy ul. Redłowskiej 8, tel. 52-582-27-14, 52 -582-27-15 lub mailem: utrzymanie@zdmikp.bydgoszcz.pl. Wszystkie sygnały są sprawdzane przez pracowników tej jednostki i pomagają planować prace.
Chodniki i schody do remontu Chodniki i schody do remontu Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:08 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.