BBO – kultura na Dworcowej bez barier dla niepełnosprawnych i seniorów

Mieszkańcy Bydgoszczy wybrali najlepsze projekty, które trafią do realizacji w tym roku w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. W Młodzieżowym Domu Kultury nr 4 przy ul. Dworcowej 82 dostęp do wydarzeń kulturalnych będzie możliwy również dla osób niepełnosprawnych.
 
Na inwestycje na osiedlach Bocianowo – Śródmieście – Stare Miasto zarezerwowana została pula ponad 790 tysięcy złotych. Największą liczbę głosów zdobył pomysł budowy infrastruktury dla niepełnosprawnych w budynku Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Dworcowej. Wybudowanie windy, poręczy i podjazdów przyczyni się do większej dostępności do zajęć i imprez kulturalnych organizowanych przez MDK nr 4. Z nowej infrastruktury korzystać będą w szczególności dzieci, młodzież oraz seniorzy. Na to zadanie zagłosowało 186 mieszkańców. Koszt zadania został oszacowany na 250 tysięcy złotych.Dzięki zaangażowaniu mieszkańców na osiedlu Bocianowo – Śródmieście – Stare Miasto realizowany będzie również plac zabaw i siłownia zewnętrzna przy ul. Zygmunta Augusta. Na to zadanie oddano 137 głosów, a jego koszt oszacowano na 160 tysięcy złotych.

Na placu rekreacyjnym dla dzieci i dorosłych autor pomysłu zaproponował m.in. zjeżdżalnię, karuzelę, piaskownicę, huśtawki, ławki parkowe, a także urządzenia rekreacyjne typu rowerek, czy też orbitrek.
W ramach dostępnych pieniędzy przewidzianych na to osiedle wygrał projekt dalszej rewitalizacji ulicy Bolesława Chrobrego. W ramach zadania zwiększy się bezpieczeństwo na tej ulicy - zamontowana zostanie dodatkowa kamera monitoringu miejskiego, a także słupki uniemożliwiające nielegalne parkowanie, elementy poprawiające widoczność pieszych, dodatkowe śmietniki i ławki uliczne. Na zadanie zagłosowało niemal 130 mieszkańców. Jego koszt oszacowano na 210 tysięcy złotych. 
W ramach poprzednich edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego na osiedlu Bocianowo - Śródmieście - Stare Miasto dużą popularnością wśród mieszkańców cieszyły się zadania polegające budowie stacji bookcrossingowych, które służą bezpłatnemu dzieleniu się książkami.
W ramach konsultacji w sprawie rozwoju BBO zaplanowano szereg działań, które pozwolą lepiej poznać zdanie mieszkańców na temat dotychczasowych zasad. 12 lutego (wtorek) odbędzie się spotkanie z mieszkańcami. Spotkanie będzie idealną okazją do zgłaszania swoich propozycji do nowego programu. Zapraszamy także mieszkańców, którzy mają swoje uwagi i sugestie do obowiązującego programu.
Spotkanie odbędzie się 12 lutego (wtorek) o godz. 17.00 w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Gdańskiej 5.
Informacje o wydarzeniu można także znaleźć TUTAJ.
ANKIETA
Przypominamy również, że do 20 lutego można wypełnić ankietę konsultacyjną. W ankiecie znajdują się pytania dotyczące m.in. projektów osiedlowych i ponadosiedlowych, zmiany formularza zgłoszeniowego projektu, czy też roli Rad Osiedla w programie. Można również zgłosić swoje uwagi na temat poszczególnych etapów BBO. Wypełnioną ankietę w wersji papierowej można wrzucić do urny w urzędzie miasta. Elektroniczna wersja ankiety jest dostępna na stronie: www.bydgoszcz.pl/bbo
Warto wiedzieć:
W ramach tegorocznej edycji BBO pod  głosowanie trafiły 264 zadania. Do realizacji przewidzianych jest co najmniej 49 projektów z największą liczbą głosów.  Po skorygowaniu zakresu jeszcze kilkunastu zadań powstaną szanse na ich wykonanie także w 2019 roku. Na realizację wszystkich zadań miasto zabezpieczyło 13,3 mln zł. Przypominamy też o konsultacjach społecznych w sprawie rozwoju programu Bydgoski Budżet Obywatelski - ankieta online: www.bydgoszcz.pl/bbo
BBO – kultura na Dworcowej bez barier dla niepełnosprawnych i seniorów BBO – kultura na Dworcowej bez barier dla niepełnosprawnych i seniorów Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:57 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.