BBO – Ogród sztuki na Terenach Nadwiślańskich

Mieszkańcy Bydgoszczy wybrali najlepsze projekty, które trafią do realizacji w przyszłym roku w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. W Fordonie na Osiedlu Terenów Nadwiślańskich powstać ma ogród sztuki – zespół instalacji artystycznych.
Na inwestycje na osiedlu Terenów Nadwiślańskich  zarezerwowana została pula ponad 190 tysięcy złotych. Do wyboru było 5 różnych projektów. Największą liczbę głosów zdobył pomysł utworzenia ogrodu sztuki – „Fordon Art”.

W ramach projektu stworzony zostanie zespół instalacji artystycznych łączących w sobie różne formy sztuki - malarstwo, rzeźbę, poezję. Instalacje w zamyśle autorów mają łączyć ekologię (m.in. tworzone z przedmiotów zużytych i wyrzuconych przez mieszkańców) oraz nowoczesne trendy sztuki takie jak np. postmodernizm, artbrut, streetart. W ramach prac mogą powstać instalacje artystyczne, ścieżki wraz z tablicami informacyjnymi oraz nasadzenia roślin ozdobnych.

W trakcie poprzednich edycji BBO na osiedlu Terenów Nadwiślańskich udało się na terenach leśnych wytyczyć szlak rekreacyjny z elementami małej architektury. Przypomina on również o istnieniu czterech wsi: Pałcz. Mariampol i Łoskoń, na których obecnie funkcjonuje osiedle.

Warto wiedzieć:
W ramach tegorocznej edycji BBO pod  głosowanie trafiły 264 zadania. Do realizacji przewidzianych jest co najmniej 49 projektów z największą liczbą głosów.  Po skorygowaniu zakresu jeszcze kilkunastu zadań  powstaną szanse na ich wykonanie także w 2019 roku. Na realizację wszystkich zadań miasto zabezpieczyło 13,3 mln zł. Przypominamy też o konsultacjach społecznych w sprawie rozwoju programu Bydgoski Budżet Obywatelski - ankieta online: www.bydgoszcz.pl/bbo
BBO – Ogród sztuki na Terenach Nadwiślańskich BBO – Ogród sztuki na Terenach Nadwiślańskich Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 15:14 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.