BBO - Kwitnąca łąka i bezpieczne drogi

Mieszkańcy Bydgoszczy wybrali najlepsze projekty, które trafią do realizacji w tym roku w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Na osiedlu Tatrzańskim najwięcej głosów zyskały projekty doświetlenia przejść dla pieszych, budowy „łąki miejskiej” i wyniesionego skrzyżowania.
Na inwestycje zarezerwowana została kwota ponad 650 tysięcy złotych.
Największą liczbę głosów zdobył pomysł doświetlenia przejść dla pieszych w ciągu ulicy Pelplińskiej. Wnioskodawcy zaproponowali, przejścia przy pętli autobusowej Tatrzańskie, Derdowskiego, Jarużyńskiej, Lawinowej czy Taterników. Ponadto projekt zakłada m.in. ustawienie oświetlenia kierunkowego na przejście i chodnik, które sprawi, że piesi będą lepiej widoczni dla zmotoryzowanych.

Drugim zadaniem z największą ilością oddanych głosów był projekt zagospodarowania skweru zieleni za orlikiem i miasteczkiem rowerowym, w bliskim położeniu projektowanego basenu oraz górek fordońskich na łąkę miejską. Zadanie polega na wyrównaniu terenu, zasianiu trawy i nasadzeniu drzew lub krzewów.
 Dodatkowo wnioskodawcy zaproponowali, aby teren łąki miejskiej ogrodzić i udostępnić miejsce do samodzielnego grillowania, postawić kosze na śmieci.
Kolejnym zadaniem jest budowa wyniesionego skrzyżowania ulic Lawinowej i Zbójnickiej. Jest to skrzyżowanie równorzędne, na którym cześć kierujących nie respektuje zasady pierwszeństwa z prawej, a zdecydowana większość kierujących przekracza dozwoloną prędkość. Wyniesione skrzyżowanie stosuje się, aby uspokoić ruch. Charakteryzuje się ono podniesieniem tarczy skrzyżowania do poziomu chodników przy jezdni.

Warto wiedzieć:
W ramach ubiegłorocznej edycji BBO pod głosowanie trafiły 264 zadania. Do realizacji przewidzianych jest co najmniej 49 projektów z największą liczbą głosów. Po skorygowaniu zakresu jeszcze kilkunastu zadań powstaną szanse na ich wykonanie także w 2019 roku. Na realizację wszystkich zadań miasto zabezpieczyło 13,3 mln zł. Więcej informacji o BBO znajduje się na stronie www.bdgbo.pl.
Przypominamy też o konsultacjach społecznych w sprawie rozwoju programu Bydgoski Budżet Obywatelski - ankieta online: www.bydgoszcz.pl/bbo

BBO - Kwitnąca łąka i bezpieczne drogi BBO - Kwitnąca łąka i bezpieczne drogi Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:04 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.