BBO – Cztery projekty uda się zrealizować w Nowym Fordonie

Mieszkańcy Bydgoszczy wybrali najlepsze projekty, które trafią do realizacji w przyszłym roku w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. W Nowym Fordonie najwięcej głosów zyskały projekty związane z rozbudową monitoringu, stworzenie kolejnego placu zabaw, montażu urządzeń do street workoutu. Doposażone zostaną też obiekty kulturalne.
Na inwestycje na osiedlu Nowy Fordon  zarezerwowana została pula blisko 900 tysięcy złotych. Do wyboru było aż 18 różnych projektów. Największą liczbę głosów zdobył pomysł zamontowania dodatkowego punktu monitoringu u zbiegu ulic Zurna i Skarżyńskiego. Na to zadanie wskazało ponad tysiąc mieszkańców.
Bardzo dużo głosów zdobył też pomysł zbudowania placu zabaw oraz placu street workoutu na terenie pomiędzy ulicami Bydgoskich Olimpijczyków i Andersa. Będzie to pierwszy krok w kierunku wykorzystania tych terenów na cele rekreacyjne.


Wystarczającą liczbę głosów niezbędnych do tego by zadania trafiły do realizacji zdobyły też pomysły związane z doposażeniem instytucji kulturalnych. Zakupy nowego sprzętu planowane są dla kina „Jeremi” (m.in. projektora i serwera) oraz dla osiedlowej sali widowiskowej przy ul. J. Piwnika Ponurego (m.in. urządzenia audiowizualne, które pozwolą na organizację koncertów, występów kabaretowych itp.)
Warto wiedzieć:
W ramach tegorocznej edycji BBO pod  głosowanie trafiły 264 zadania. Do realizacji przewidzianych jest co najmniej 49 projektów z największą liczbą głosów.  Po skorygowaniu zakresu jeszcze kilkunastu zadań  powstaną szanse na ich wykonanie także w 2019 roku. Na realizację wszystkich zadań miasto zabezpieczyło 13,3 mln zł. Z wynikami głosowania można zapoznać się na stronie www.bdgbo.pl.
Przypominamy też o konsultacjach społecznych w sprawie rozwoju programu Bydgoski Budżet Obywatelski - ankieta online: www.bydgoszcz.pl/bbo
BBO – Cztery projekty uda się zrealizować w Nowym Fordonie BBO – Cztery projekty uda się zrealizować w Nowym Fordonie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 15:07 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.