BBO – zielona aleja na Leśnym

Mieszkańcy Bydgoszczy wybrali najlepsze projekty, które trafią do realizacji w przyszłym roku w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Na Leśnym rewitalizowany będzie pas zieleni znajdujący się przy ul. 11 Listopada.

Na inwestycje na osiedlu Leśnym  zarezerwowana została pula ponad 383 tysięcy złotych. Największą liczbę głosów zdobył pomysł rewitalizacji pasa zieleni znajdującego się pomiędzy dwiema jezdniami ul. 11 Listopada. Dzięki temu pomysłowi przy ścieżce spacerowej  biegnącej w osi ulicy mogą  pojawić się nowe nasadzenia i estetyczne elementy małej architektury. Na to zadanie głosowało prawie pół tysiąca mieszkańców. Warto podkreślić, że w ubiegłym roku bezpośrednio z budżetu miasta odnowiono nawierzchnię ul. 11 Listopada oraz uspokojono ruch stosując takie elementy jak progi zwalniające i wyniesione skrzyżowania.
W poprzednich latach najwięcej głosów zdobyły pomysły związane z budową miejsc parkingowych, rewitalizacją innych terenów zielonych, doświetleniem parków, budową placu zabaw  i siłowni plenerowych.

Przypominamy o konsultacjach społecznych w sprawie rozwoju programu Bydgoski Budżet Obywatelski  - ankieta na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo

Warto wiedzieć:
W ramach tegorocznej edycji BBO pod  głosowanie trafiły 264 zadania. Do realizacji przewidzianych jest co najmniej 49 projektów z największą liczbą głosów. Po skorygowaniu zakresu jeszcze kilkunastu zadań powstaną szanse na ich wykonanie także w 2019 roku. Na realizację wszystkich zadań miasto zabezpieczyło 13,3 mln zł. Więcej informacji o BBO znajduje się na stronie www.bdgbo.pl.
BBO – zielona aleja na Leśnym BBO – zielona aleja na Leśnym Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 18:01 Rating: 5

1 komentarz:

  1. Popieram. Zadbana zieleń, nowe ławki i śmietniki (ale solidne)są tu potrzebne. Może udałoby się wykroić ścieżkę rowerową (bo i tak będą jeździć). Żeby na nowych ławkach nie siedzieli sami menele, proponowałbym wzmóc patrole

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.